Novoroční ohňostroje v ČR někde nově nebudou. Kde?

Praha - Nebe nad mnoha českými městy dnes odpoledne a večer ozáří novoroční ohňostroje. Z pražské Letné bude odpálen v 18:00, potrvá 11 minut a město za něj zaplatí milion korun stejně jako o rok dříve. Pyrotechnická show nebude chybět ani ve většině krajských a řadě menších měst. Naopak Brno letos ohňostroj nad Špilberkem zrušilo, nepořádají ho také Liberec, Pardubice, České Budějovice ani Karlovy Vary.

Tradiční novoroční ohňostroj v Brně nebude.

Většina obcí tradičně pořádá oficiální ohňostroje až na Nový rok vpodvečer hlavně proto, aby si je užily i rodiny s dětmi. Navíc o silvestrovské půlnoci si lidé většinou vystačí s vlastní pyrotechnikou.

Letošní novoroční ohňostroj v hlavním městě bude nejlepší sledovat z Dvořákova nábřeží, Pařížské ulice nebo Mánesova, Čechova a Štefánikova mostu. Pozorování bude možné i přímo z Letenské pláně. Ohňostroj ponese název Praha - dynamická. Bude obsahovat 4795 pyrotechnických výstřelů, 236 efektů včetně laserové show a 1200 elektronických povelů. V místech, kde bude soustředěno nejvíc diváků, se počítá s ozvučením. Hudební doprovod bude tradičně možné naladit v rádiu.

Před rokem pyrotechnici ohňostroj odpálili z Vítkova, ale lidé si stěžovali, že byl špatně vidět. Obyvatelé a návštěvníci Prahy se musejí odpoledne a večer připravit na krátkodobé uzavírky ulic či omezení MHD.

Také Ostrava chystá od 18:00 ohňostroj, který se bude odpalovat na kruhovém objezdu na křižovatce ulic Horní a Dr. Martínka v Hrabůvce. Začátek ohňostroje bude ve stylu baroka, pokračovat bude v klasickém stylu a závěr organizátoři slibují "dech beroucí".

Olomouc zahájí rok 2017 dynamickým, sportovně laděným ohňostrojem. V tomto roce se totiž Olomouc bude pyšnit titulem Evropské město sportu. V Hradci Králové se od 16:00 uskuteční sváteční program s projekcí na velkoplošnou obrazovku, příchozí se mohou posilnit čočkovou polévkou, punčem nebo čajem. V 18:00 začne ohňostroj, letos na téma Ohnivá fantazie. V Plzni bude pyrotechnické přehlídce předcházet dětská diskotéka, v Jihlavě budou zástupci města rozdávat příchozím svařené víno.

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje