Muž nahlásil bombu, jiný záhadně zemřel. Policisty a hasiče na Silvestra zaměstnala nejen pyrotechnika

Praha - Policisty, hasiče a záchranáře na Silvestra a Nový rok zaměstnala hlavně zábavní pyrotechnika a alkohol nebo jejich kombinace. Policisté řešili většinou drobné potyčky opilých lidí, hasiči požáry plastových kontejnerů zapálených rachejtlemi. Záchranáři ošetřovali lidi, kterým pyrotechnika vybuchla v ruce. Mezi zraněnými petardami byla i roční holčička z České Třebové. Na jihu Čech zemřel turista, který upadl na zledovatělé silnici, a na Pardubicku řeší policie podezřelé úmrtí jednatřicetiletého muže na ulici.

Ilustrační foto

Silvestrovské oslavy byly většinou klidné, podobně jako před rokem. Nejčastěji zmiňovali policisté, hasiči a záchranáři problémy v souvislosti s pyrotechnikou. Například v České Třebové pyrotechnika poranila v obličeji roční holčičku a na Uherskohradišťsku zranila obličej a oko pětiletému dítěti.

Rachejtle rovněž způsobily řadu požárů, nejčastěji plastových kontejnerů na odpad. V centru Mostu ale také pyrotechnika zapálila osobní auto a v jihočeských Nítovicích zase stodolu. Uvnitř stodoly byly vraky osobních aut, škoda činí asi 100.000 korun. V Mikulovicích na Pardubicku pyrotechnika odpálená krátce po půlnoci na veřejném pozemku sice nezpůsobila požár, ale vyvolala velkou tlakovou vlnu, která na jednom z domů rozbila čtyři okna a dveře. Při výbuchu nebyl nikdo zraněn, škoda byla odhadnuta na 25.000 korun.

Vážné zranění v souvislosti s požárem utrpěl čtyřiadvacetiletý muž na Plzeňsku. Při neodborné manipulaci s hořlavinou byl popálen na 50 procentech těla. Poté ho musel vrtulník přepravit do Prahy. Na Silvestra také několik lidí zemřelo. V jižních Čechách po setmění zemřel turista pod vrchem Javorník, který nešťastně uklouzl na náledí. Podezřelé úmrtí vyšetřuje policie na Pardubicku, kde v Borku našli příbuzní ležet na ulici jednatřicetiletého muže bez známek života. Záchranáři se jej snažili hodinu resuscitovat, ale bez úspěchu. Pro zjištění příčiny smrti byla nařízena pitva. Životy si vyžádaly i dopravní nehody, dva muži v osobním autě nepřežili srážku s vlakem na přejezdu v Holičkách poblíž Třeboně.

Hlavním problémem byl ale jako obvykle alkohol, který stál za řadou potíží, ať už šlo o zmíněnou pyrotechniku nebo potyčky a dopravní nehody. V Karlovarském kraji policisté již během večera zasahovali u dopravní nehody, po níž řidič nadýchal přes dvě promile alkoholu. Asi hodinu před půlnocí zase museli zasáhnout jihočeští policisté ve Volyni na Strakonicku proti jednadvacetiletému muži, který nožem napadl nevlastního otce. Nikdo nebyl zraněn, útočník skončil v cele.

Policisty zaměstnal mimo jiné také čtyřiatřicetiletý muž, který dnes kolem 01:30 na linku 158 oznámil, že v obci Ploužnice na Českolipsku vybuchne bomba. V průběhu hovoru se ale představil svým vlastním jménem a policisté ho krátce poté vypátrali v jedné z tamních restaurací. Byl silně opilý, takže skončil na záchytce, a v Ploužnici se žádná bomba nenašla.

Protialkoholní záchytné stanice přijímaly první opilce již na začátku silvestrovského večera. Na liberecké záchytné stanici první klienty přijali už ve 20:30, a na stanici pro Karlovarský kraj byla dokonce dvě lůžka obsazena již před 19:00. V Pardubickém kraji ve Svitavách skončil těžce opilý sedmnáctiletý mladík v nemocnici.

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje