Úředníky z Bruselu pošlete domů, potřebujeme změnu. A Merkelová je bezcitná a chladná, její kvality nevidím, spustil komentátor

Praha – Komentátor Ivan Hoffman se pro Český rozhlas Dvojku zamýšlí nad uplynulým rokem 2016. Ten podle něj byl těžký, za jednu z klíčových událostí přitom považuje rozhodnutí Velké Británie odejít z Evropské unie, tedy brexit. Tím ale podle něj problémy Bruselu zdaleka nemusí skončit.

Evropská Unie

„Rok 2016 byl docela těžký. Ale podle různých numerologů by to nejhorší už mělo být za námi,“ připomíná Hoffman. Po brexitu podle něj ve vzduchu visí otázka, jestli EU slouží členským státům, nebo nad nimi jen vykonává dozor. „Jestli Evropané Bruselu za něco podstatného vděčí, nebo na nás pouze parazituje,“ domnívá se.

Nešetří ani bruselské úředníky, kteří jsou podle něj pouze „mistři v mlžení, ale kdyby zítra nepřišli do práce, tak si toho vůbec nevšimneme“. I proto navrhuje radikální krok. „Já bych udělal restart. Všechny bych poslal domů a postavil to celé znovu. Jako když se vám zaviruje počítač a dostanete radu, že ho máte vypnout a znovu zapnout!“ říká rázně Hoffman.

Psali jsme:  

Lidé v Bruselu by podle něj navíc měli pracovat zadarmo – jsou tam totiž vysláni proto, že něco umějí. „A ne jen pro peníze. Navíc velké. Neměli by na nás parazitovat,“ myslí si Hoffman, který svůj názor staví na základě na osobního svědectví lidí, kteří v Bruselu pracovali. „Byla tam i má dcera a potkala opravdu plno takových parazitů.“ 

Budoucnost EU podle něj ovlivní například výsledky německých voleb, ve kterých chce svůj post obhajovat také současná kancléřka Angela Merkelová. „Migrační vlna, která Německo zasáhla, roli kancléřky Merkelové asi dvakrát neposílí. Mám ale pocit, že si ji Němci znovu zvolí. Jako menší zlo,“ odhaduje. 

Přesto prý nechápe, co na ní lidé vidí. „Přijde mi bezcitná, chladná, strohá. U nás by se asi vůbec neprosadila. Němci v ní asi spatřují politické vůdcovské kvality, které já nevidím,“ dodává Hoffman pro Rozhlas.

Témata: EU | Brexit

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje