Před 20 lety se Havel tajně oženil. Obliba Veškrnové klesla, nakonec si ale Čechy opět získala

Praha - Před 20 lety, 4. ledna 1997, se v Praze na Žižkově konala utajená svatba prezidenta Václava Havla s herečkou Dagmar Veškrnovou. Reakce veřejnosti byla zpočátku rozporuplná, nakonec ale Češi Dagmar Veškrnovou za novou první dámu přijali.

Václav Havel jde z nemocnice
doporučujeme

Tři desetiletí stála po boku Václava Havla jeho manželka Olga. V roli první dámy se soustředila hlavně na činnost ve Výboru dobré vůle. Zemřela po těžké nemoci v lednu 1996.

Psali jsme:  

Dagmar Veškrnová byla oblíbenou herečkou. O jejím vztahu s prezidentem se veřejnost dozvěděla v listopadu 1996, kdy se starala o Havla po operaci, při které mu lékaři odebrali část pravé plíce.

Po svatbě ale její obliba klesla a Dagmar Havlová jen pomalu získávala sympatie veřejnosti zpět. Výrazně jí v tom pomohlo, když na jaře 1998, rok a čtvrt po svatbě, neúnavně pečovala o vážně nemocného manžela. Postupně se stala oblíbenou i uznávanou první dámou, a to i díky působení v Nadaci Dagmar a Václava Havlových VIZE 97.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama