Kauza Lidl pokračuje: Politici mají pro Čechy jasný vzkaz. Kritici černocha v letáku jsou terčem drsných vtípků

Praha – Obchodní řetězec Lidl dal jasně najevo,že nenávistným komentářům neustoupí. Verbální útoky začaly kvůli novému letáku, ve kterém se objevuje mužský model černé pleti. K celý věci se vyjádřilo také několik politiků, Češi už také vymysleli celou řadu vtipů týkajících se celé této „kauzy“.

Supermarket Lidl, ilsutrační fotografie

Mezi první kritiky letáku Lidlu patřil Vítězslav Novák, která vede pražskou buňku hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury. „Od letáku v České republice čekám typicky české modely a ne multikulturní dovoz,“ uvedl Novák.

Psali jsme:  

A ke „kauze“ se vyjádřili také někteří další politici. „Letáky moc nemusím, ale kritizovat Lídl, že mají za modela černošského kluka je mimo!!“ uvedl na Twitteru ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).

„Rozhodl jsem se, že si nové sportovní oblečení koupím v LIDLu. Normálně letákové akce nesleduji, ale tentokrát mě reklama docela zaujala,“ přisadil si ministr pro lidská práva Jan Chvojka (ČSSD).

„Soukromá firma může mít v reklamních materiálech koho chce. Pokud někomu vadí obrázek černocha, měl by jít a spláchnout se do Vltavy,“ vzkázal kritikům prostřednictvím Twitteru předseda pražské ODS a zastupitel Filip Humplík.

Na internetu už se začaly objevovat také vtipy a parodie kontroverzního letáku. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší.

„Milí zákazníci, vzhledem ke skutečnosti, že Česká republika je součástí Evropy, ve které žijí lidé různých národností i různé barvy pleti, považujeme modelky a modely v našich reklamních letácích za naprosto v pořádku," vzkazuje kritikům Lidl. 

Témata: lidl | Vtipy

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje