Andrew, jsi velkej pašák. Známý kritik Zemana se písní loučí s velvyslancem Schapirem + VIDEO

Praha - Hudební skladatel a zpěvák Quido Czerny alias Quido MC, který se proslavil svými písničkami zaměřenými proti prezidentovi Miloši Zemanovi. Tentokrát se prostřednictvím klipu, který zveřejnil na YouTube, rozhodl rozloučit s americkým velvyslancem v Praze Andrewem Schapirem.

Dragoon Ride kempuje v Praze: Andrew Schapiro, velvyslanec USA v Česku (31.3.2014)
doporučujeme

Podle zpráv, které se objevily tento týden amerických médiích, bude muset mnoho amerických velvyslanců své zahraniční posty opustit ještě před inaugurací nového prezidenta Donalda Trumpa 20. ledna. Týká se to takzvaných politických velvyslanců, kteří jsou do svých funkcí jmenováni na základě úzkých vazeb k prezidentovi a po konci jeho mandátu ze svých postů obvykle odcházejí.

Psali jsme:  

Politicky jmenovaným ambasadorem je i velvyslanec v České republice Andrew Schapiro, který svůj odchod z Česka již avizoval na twitteru.

Quido MC se s ním rozhodl rozloučit písní. „Že jsi Andrew, velkej pašák, každej u nás ví, má tě ráda spousta lidí, i ti duhoví, odvážíš si s sebou naše srdce z perníku. Goodbye, Andrew, goodbye, and thank you,“ děkuje mu hudebník v první sloce.

Ve druhé sloce připomíná Schapirovy komplikované vztahy s Hradem. „A tak ti díky za to, žes byl chlapík příjemný. Oč méně viděli tě z Hradu, o to více my. Ať v Chicagu potkáš kamaráda Obamu. Goodbye, Andrew, good bye, and thank you,“ pěje dál Quido MC.

Psali jsme:  

„Až sundáš doma s úlevou svý černý lakýrky, tak vzpomeneš si možná na červený trenýrky, bojovat se různě dá za svobodu. Goodbye, Andrew, goodbye and thank you,“ připomíná autor písně skupinu Ztohoven a její akci s vyvěšením rudých trenýrek místo standarty.

Na závěr písně, kterou doprovází série Schapirových fotografií, si Quido MC rýpne i do nového amerického prezidenta. „Za skvělýho velvyslance pošlou modelku, aspoň na ni z Hradu nevystrčej prostředník, budeme se aspoň méně dívat na telku. Goodbye, Andrew, goodbye and thank you,“ dodává autor písně.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama