Do Prahy dorazil pochod na podporu Sýrie, prošel kolem ambasády

Praha - Účastníci pochodu na podporu syrského města Halab (Aleppo) dnes dorazili do Prahy. Prošli kolem syrské a ruské ambasády a zastaví se ještě u Palachova pomníku a Lennonovy zdi, kde dnes pochod ukončí.

Praha

Pochodem, který iniciovala novinářka a blogerka Anna Albothová, chtějí účastníci vyjádřit solidaritu s lidmi nejen v Halabu. "Když se k nám lidé na chvíli připojí a potom půjdou domů, třeba se nad situací v Aleppu zamyslí," řekla dnes novinářům Albothová.

Pochod dnes vyrazil ráno z Roztok u Prahy, kolem poledne došel k syrské ambasádě v Bubenči. Tam na něj čekali podporovatelé i odpůrci. Na podporu pochodu si účastníci přinesli syrské vlajky i transparenty s nápisy například "Zastavte Putina v Sýrii" nebo "Největší terorista je Asad. Patří do Haagu".

Příchod průvodu doprovázel křik několika odpůrců. Volali například "Jděte, odkud jste přišli" nebo "One way ticket" (jednosměrná jízdenka). Na jejich transparentech byl například portrét syrského prezidenta Bašára Asada s nápisem Bašár je pašák. Na dalších byly snímky ruského prezidenta Vladimira Putina nebo budoucího amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Průvod od syrského velvyslanectví zamířil k nedaleké ruské ambasádě. Odpoledne vede jeho trasa kolem úřadu vlády a přes náměstí Jana Palacha, kde se zastaví u památníku, přes Karlův most až k Lennonově zdi na Malé Straně, kde dnes cestu ukončí.

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje