V Česku je nelegálně v provozu asi 25 loterních firem

Praha - V Česku poskytovalo na začátku roku nelegální online služby zhruba 25 zahraničních firem s webovými stránkami v češtině. Klienti si u nich mohou založit účet na internetu a vkládat na něj peníze.

Harzard, ilustrační fotografie

Tyto firmy tím porušují nový zákon o hazardu platný od začátku roku. Na tiskové konferenci to dnes sdělil ředitel Transparency International (TI) David Ondráčka. Podle něj nepostupuje ministerstvo financí (MF) proti nelegálním firmám dostatečně razantně. Reakci ministerstva ČTK zjišťuje.

"Z našeho monitoringu vyplývá, že největšími hříšníky jsou společnosti Unibet a Lottoland. Provoz přerušily například firmy bet365 a Betfair, ovšem svoje stránky nevypnuly," uvedl Ondráčka. Firma, která si chce požádat o licenci, musí nejprve zastavit provoz. Poté vyplatit hráče, upravit software podle zákona a teprve poté požádat ministerstvo financí o licenci. Klienti se následně musí fyzicky zaregistrovat na pobočkách CzechPointu.

Z průzkumu TI podle Ondráčky dále vyplývá, že i některé české firmy porušují zákon o výběru a vkladu hotovosti. Podle nové legislativy je denní limit 5000 korun. "Jde například o společnost Victoria Tip," doplnil Ondráčka.

Podle předsedy společnosti Občané proti hazardu Martina Svobody přichází státní rozpočet kvůli nelegálnímu online hazardu denně o několik milionů korun. "Ten, kdo nevyplatí klienty, tak poté nemůže správně dodanit, protože plynule přechází za plného provozu ze starého režimu do nového," uvedl Svoboda.

Témata: hazard | internet | herny

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje