Halu v České Třebové bude po zřícení střechy zřejmě možné opravit

Česká Třebová (Orlickoústecko) - Oprava sportovní haly v České Třebové, kde se v sobotu zřítila střecha, by nemusela být extrémně náročná.

Ve sportovní hale v České Třebové se zřítila střecha

ČTK to řekl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD). Podle předběžného posouzení nebyla budova jako celek zásadně poškozena. Nová střecha by podle hejtmana měla mít jinou konstrukci.

Původně kraj nevylučoval, že bude nutné halu zbourat a postavit celou znovu. Místo zatím stále ohledává soudní znalec a střeží policie.

"Půjde o obnovu podlahy a nové řešení střechy. Já osobně budu trvat na tom, aby střecha vypadala jinak a byla jinak konstruovaná," uvedl Netolický. Konstrukci původní střechy tvořily dřevěné vazníky.

V pondělí by měl zřícené části konstrukce začít zvedat jeřáb, aby znalec mohl místo podrobněji ohledat, uvedla mluvčí orlickoústecké policie Lenka Vilímková. Po dokončení prohlídky zajistí střežení objektu kraj jako jeho vlastník. Policie událost vyšetřuje jako obecné ohrožení z nedbalosti.

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje