České politicky nekorektní rozloučení s Obamou: Ten ušatý černoušek, narozený v Keni

Praha – V pátek oficiálně vystřídal Baracka Obamu ve funkci prezidenta Spojených států Donald Trump. Obamovi na cestu mu popřál také český hudebník, glosátor nejen politického dění a předseda Alternativy pro Českou republiku Petr Štěpánek.

Summit G7 v Německu, Barack Obama
doporučujeme

Obama se se svou rodinou již vystěhoval z Bílého domu, po inauguraci jeho nástupce zamířil na dovolenou do Kalifornie. „Drazí američtí spoluobčané, byla to největší pocta mého života, že jsme vám mohl sloužit. A neustanu v tom, právě naopak. Po zbytek života zde budu s vámi jako občan,“ slíbil Obama před odchodem ze své funkce občanům.

Štěpánek svou říkanku nazval „Obamovi na rozloučenou“. „Dneska v pravé poledne východního času historie šavlí tne, muslim půjde k ďasu,“ začíná svou rýmovačku hudebník.

„Ten ušatý černoušek, narozený v Keni, vábil všechny komouše, co svět rádi plení,“ připomněl fakt, že se dlouho diskutovalo o volitelnosti Obamy, který se podle některých nenarodil v USA, ale v Africe. 

Ve druhé části připomněl také Jeho slavnou větu, která se stala Obamovým symbolem. „Zfalšovaný rodný list je jen drobná vsuvka, z plastelíny moralist proslul coby mluvka. Skákat na lep je zvykem i u oslů z Osla. Dneska můžem (Yes, we can!) do pekla ho poslat," dodává Štěpánek.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama