Na ptačí chřipku uhynuly labutě i v Kolíně a od Karlova mostu

Praha - Veterináři zjistili, že nalezená uhynulá labuť v Kolíně měla ptačí chřipku, stejně jako pětice labutí, které uhynuly u pražského Karlova mostu.

Ilustrační foto

Přítomnost viru byla potvrzena také u další labutě, která byla nalezena u soutoku Orlice a Labe v Hradci Králové, kdy již jeden potvrzený úhyn měli. ČTK to dnes sdělil mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Pejchal.

"Jednalo se o volně žijící ptáky, nejsou proto přijímána žádná mimořádná opatření," uvedl Pejchal. V Praze již dříve potvrdili nemoc u labuti z blízkosti Pražské tržnice v Praze 7.

Během dneška také veterináři zlikvidovali chov v Lověšicích na Přerovsku, kde vyhlásili deváté české ohnisko této choroby. Utratili tam 433 slepic a 14 kachen, více než 60 slepic mezitím uhynulo. Veterináři už odeslali na rozbor další vzorky z uhynulých ptáků, a to z Jesenicka a Prostějovska, a čekají na výsledky.

"Je možné, že se to rozvine dál, nebo z toho nic nebude," uvedl ředitel krajských veterinářů Aleš Zatloukal. V pondělí vyhlásí v oblasti ochranné a dozorové pásmo a sejdou se se starosty obcí, kterých se opatření dotknou, dodal Zatloukal.

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje