Tak už to Ovčáčkovi konečně někdo vysvětlete. Bývalý europoslanec posílá důležitý vzkaz

Praha – Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček se netají tím, že je rád, že americkou prezidentskou volbu vyhrál Donald Trump. On i Zeman se na konto nového amerického prezident vyjadřovali v pozitivním slova smyslu. Právě Ovčáčkovi je ale určeno varování, které na Facebooku zveřejnil Libor Rouček.

Jiří Ovčáček

Ovčáček byl mezi těmi, kdo během prezidetské kampaně i po ní podporovali republikána Donalda Trumpa. „Dear Mr. President, congratulations and we know that you will Make America Great Again,“ pogratuloval po inauguraci Trumpovi anglicky mluvčí Hradu. „Víme, že Ameriku znovu uděláte skvělou,“ zní jeho vzkaz v češtině.

Jeho slov se chytil i někdejší europoslanec Libor Rouček. „Je neděle, více času, a tak prosím vás vysvětlete už konečně někdo Hradnímu mluvčímu Ovčáčkovi, aby přestal velebit nového amerického prezidenta,“ vzkázal Rouček prostřednictvím Facebooku.

„Donald Trump není žádný levicový člověk (za kterého se Ovčáček považuje). Je to nejpravicovější prezident jakého novodobá Amerika zažila, a mnohé jeho představy nejsou nejen v našem zájmu či zájmu obyčejných Američanů, ale dokonce ne ani v zájmu Putinova Ruska, které mluvčí Ovčáček na webových stránkách českého prezidenta tak často propaguje,“ udeřil na mluvčího bývalý europoslanec.

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje