Kardinál Vlk má rakovinu plic. Odejít "tam" je správné, řekl

Praha – Že s jindy energickým mužem není něco v pořádku, začali přátelé pozorovat loni na jaře. Kardinál tehdy začal mít bolesti v rameni, na které nepomohly ani lázně. Navíc měl závrať. Když ho na štědrý den zradilo srdce, skončil v nemocnici. Následná vyšetření potvrdila krutou diagnózu.

PhDr. Miloslav kardinál Vlk

„Když mu to oznamovali páni profesoři, doktoři, tak on jim říkal, že je připraven odejít tam - rozumí se přes hranice smrti na věčnost,“ řekl televizi Prima František Radkovský, emeritní biskup.

Byl to právě církevní představitel, kdo musel nakonec konejšit zdrcené lékaře. Ti mu chtějí nasadit chemoterapii. 

Přesto byl kardinál Vlk před uplynulým víkendem propuštěn do domácí péče a to právě sem na Karlínskou faru, kde se o něj pracovnice fary paní Magda a místní farář. S ním za těmito okny kardinál sdílí dvoupokojový byt.

Psali jsme:  

„Dneska si stěžuje na nohy, kyčel, že se cítí slaběji, že v noci nespal, že ho to bolelo,“ řekl televizi Prima Miroslav Cúth, karlínský farář.

Naštěstí ale stále chodí. Karlínský farář mu denně dává léky na tišení bolesti a injekce na cukrovku. Kvůli té musí bedlivě hlídat jeho stravu.

„Má rád paštiky, tak to mu tu mažeme, dělám mu meltu s mlékem, někdy si dáme skleničku vína,“ řekl televizi Prima Miroslav Cúth, karlínský farář.

Zástupy návštěvníků u brány fary musí pan Cúth ale kvůli vyčerpání kardinála usměrňovat - nic mu ale prý nezlepšuje náladu tak, jako jejich vroucné modlitby za jeho zdraví. Sám teď totiž do kostela nesmí - je tam totiž moc zima. O přesném léčebném postupu onkolog rozhodne zítra.

Témata: vlk, miloslav

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje