V normální zemi už by musel rezignovat. Kraus udeřil na jednoho v členů vlády

Praha – Moderátor a bavič Jan Kraus se ve své show vrátil ke slovům ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) o tom, že by Česko mělo začít jednat o brexitu a nečekat na Evropskou unii. Za jeho výrok jej pořádně vypráskal, neopomenul připomenout ani spornou policejní reformu.

Jan Kraus

„Já bych chtěl říct, že nemám žádnou radost z brexitu, z toho odchodu Velké Británie. Jednak si myslím, že Británie byla vynikajícím partnerem pro evropské společenství, důležitá země s velkou, silnou, zkušenou armádou a tak dále,“ přiznal na úvod pořadu Kraus.

Velmi ho ale zaujalo, co se v České republice kolem brexitu děje. „Na druhou stranu si všimněte, co nám brexit ukazuje, pokud jde o nás. To se mi začíná zdá ohromně zajímavé. A za jistý vrchol považuji teď výrok ministra vnitra Chovance, který řekl, že bychom o brexitu s Británií měli jednat samostatně, než se  prý Evropská unie rozhoupe. Za to by myslím v normální zemi musel rezignovat. Za takovou bezbožnou hloupost,“ nebral si servítky.

Psali jsme:  

Otázkou podle něj je, o čem bychom jednali. „My máme v Británii asi 40 tisíc našich lidí, kteří tam pracují. Poláci tam mají něco mezi 800 tisíci a milionem, Slováci asi 90 tisíc. Náš premiér řekl, že našich lidí v Británii se brexit nesmí nějak dotknout. A já bych se zeptal - už jste o tom mluvil s jejím veličenstvem? Jak by vyjednával Chovanec? Já myslím,  že ten umí česky a ještě blbě. Ten může dělat policejní reformy, kde se to zametá. To na mě můžou zkoušet, ale tak blbý nejsem, abych žral všechno, co o tom řeknou. A ještě se bude montovat do brexitu?“ zlobí se moderátor.

„Myslím, že to všechno dělají kvůli tomu, že se blíží volby a tito politici potřebují posty v těch svých prohnilých stranách, aby je zvolili na ty jejich prohnilé funkce. A kvůli tomu on je schopen říct věc, která, kdyby to náhodou někdo zaslechl, což naštěstí Chovance ve světě nikdo neposlouchá, tak by z toho mohla být dokonce evropská ostuda. Fascinuje mě to, stejně jako mě fascinuje, že si někdo může myslet, že bychom mohli zahájit jednání s Velkou Británií a dát Evropu na chvíli stranou, abychom projednali třeba dovoz hrušek nebo vývoz palačinek,“ uvedl Kraus.

Ve svém hodnocení Chovance opravdu nešetří. „Je to kus křupanství, které je podobné tomu, jako když jsem zahlédl oblíbeného takzvaného tiskového mluvčího pana Ovčáčka, který zase říkal, že premiér se tradičně chová jako zbabělec. To jsou poměry jako v JZD,“ dodal.

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje