Pro uprchlíky nevaříme. Česká restaurace opět čelí kritice kvůli nápisu, a tentokrát se lidé naštvali

Praha - Pizzerie Grand Italia z jihomoravských Hrušovan nad Jevišovkou dostala už podruhé od České obchodní inspekce pokutu za vzkaz, v němž oznamuje, že v restauraci nevaří pro imigranty. Majitelé restaurace, kteří musí zaplatit pokutu v řádech desítek tisíc korun, se ale těší velkému obdivu ze strany zákazníků, kteří dokonce navrhují, že se na pokutu složí.

Restaurace, ilustrační fotografie

Pizzerie Grand Italia umístila v září loňského roku na svůj facebookový profil vzkaz "V naší restauraci pro imigranty nevaříme!!! STOPISLAM". Vzkaz se ale nelíbil kontrolorům z České obchodní inspekce (ČOI), kteří majitelům restaurace udělili tučnou pokutu.

Provozovatel restaurace bude muset zaplatit pokutu ve výši 60 tisíc korun, protože se podle inspekce restaurace dopustila diskriminace spotřebitele. Polehčující není ani fakt, že za obdobný vzkaz už byla jednou potrestaná, a to v září v roce 2015, kdy dostala pokutu 30 tisíc korun.

Restaurace se s pokutou svěřila na internetu a velkou část hostů chování inspekce pobouřilo. Facebookové stránky restaurace nyní plní vzkazy příznivců, kteří tento radikální krok majitelů stravovacího zařízení schvalují.

Psali jsme:  

"Zveřejněte číslo účtu ať se Vám můžeme na pokutu složit. Jinak Vám samozřejmě držím palce při obhajobě svých práv," napsal jeden z diskutujících. "Dobrý den. Vyjadřuji Vám plnou podporu a prosím zveřejněte číslo účtu pro pokutu, anebo pro úhradu právníků. Rádi příspějeme," uvedl další.

"Ohledně Té pokuty vám držím palce odvolejte se... přece když vaříte z vepřového masa, tak musíte zákazníky informovat...." píše další uživatel facebooku. "Dnes jsem viděl doporučení k návštěvě Vaší restaurace od ČOI z Brna vč. příkazu - lepší reklamu si ani nelze přát - rozhodně nám bude ctí Vás navštívit a podpořit co nejdříve to půjde a v co největším počtu :-) děkujeme !!!" uvedl další uživatel.

Najdou se ale i lidé, kteří krok inspektorů schvalují a pozastavují se například nad tím, že italská restaurace v Česku odmítá přistěhovalce. "Italská restaurace v Čechách nesnáší přistěhovalce. To už si z nás asi fakt děláte prdel. Alespoň že ta ČOI má rozum," píše jeden z odpůrců vzkazu. "Nebylo by na místě restauraci přejmenovat na Gran Czechia, když tak moc nemáte rád imigranty?" ptá se další.

"Nikdo Vás netrestá za názor, to by seděla víc než půlka republiky. Nikdo Vám neříká, že nemůžete vyjadřovat svůj protiuprchlický názor, to je ok. Ale dát ve veřejné restauraci nápis "neobsluhujeme muslimy" prostě diskriminační je. To už tady za nácků bylo a trestné je to stále. Ok, chápu, že víc než 80 % obyvatel ČR nemá vůbec žádné právní povědomí, ale neznalost zákona neomlouvá," napsal další uživatel facebooku.

Server EuroZprávy.cz se pokusil kontaktovat majitele restaurace, telefonní číslo zveřejněné na internetu se ale hlásí jako nedostupné.

Témata: Restaurace | uprchlíci

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje