Ztracená Míša: Otakar S. chtěl spáchat sebevraždu jen pět dní po zmizení holčičky

Praha - Stal se Otakar S. skutečně obětí policejního a mediálního tlaku, nebo měl s případem ztracené dvanáctileté Míši něco společného? To je otázka, která zajímá snad každého. Televize Prima zjistila, že se o sebevraždu pokusil už jednou a to jen pár dní po záhadném zmizení dívky.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Pohřešovaná Michaela Patricia Muzikářová
doporučujeme

Otakara S. údajně policisté prověřovali jako hlavního podezřelého ze zmizení Michaely Muzikářové. Několikrát byl u výslechu, na otázky měl odpovídat i na detektoru lži. Pak ale nastal zásadní zvrat v celém případu. Otakara S. objevili mrtvého. Výsledky pitvy teď potvrdily to, o čem se od začátku mluvilo. 

„Z dosavadního šetření a z předběžného výsledku nařízené soudní pitvy, nebylo zjištěno cizí zavinění,“ řekla Markéta Fialová, mluvčí Policie ČR, Plzeň – venkov. 

Mluvili jsme se známou, která tvrdí, že by to rozhodně neudělal. 

„Tak jako, když vidíte na facebooku, co tam do něj šijou a různě, co se píše na facebooku, já bych si třeba taky šla hodit mašli,“ píše na facebooku syna Otakara S. jedna známá. 

Podle toho, co se televizi Prima podařilo zjistit, měl Otakar S. sebevražedné sklony už pár dní po tom, co se Míša ztratila. Zajímavé je, že sms zprávy o tom, že se chce zabít, psal z odlehlého místa na trase mezi Plzeňským a Ústeckým krajem.

„Mohu potvrdit, že 16. ledna jsme vyjížděli na severní Plzeňsko, kde vámi zmiňovaný muž měl psychické problémy,“ řekl televizi Prima Martin Brejcha, mluvčí plzeňských záchranářů.

Psali jsme:  

V těchto místech lokalizovali záchranáři Otakarův telefon po tom, co volal na tísňovou linku 112. Když sem policisté a záchranáři přijeli, už tu nebyl.

Nakonec ho našli spát v autě o několik kilometrů dál. Policistům nadýchal osm desetin promile. Otakar S. chtěl spáchat sebevraždu jen pět dní po zmizení dvanáctileté Míši. Tedy v době, kdy ho policisté prověřovali, stejně jako další okruh rodinných příslušníků a známých, žádný mediální tlak ale v tu dobu na Otakara S. vyvíjen nebyl. Proč tedy měl myšlenky na sebevraždu? Podle bývalého elitního kriminalisty za tím mohlo stát svědomí.

„Potom to může samozřejmě naznačovat, že s tím zmizením má něco společného. Znova opakuji, že to více méně zvýrazňuje, nebo potvrzuje určitou verzi, kterou policie určitě má, kterou prověřuje,“ řekl Josef Doucha, bývalý elitní kriminalista.

Zároveň ale mohl mít pouze psychické problémy a v ten den nenašel odvahu spáchat sebevraždu. Proč si ale vybral odlehlé místo mezi Ústím a Plzní. Navíc takové, které působí jako ideální místo ke schování něčeho, nebo někoho, když nechcete, aby byl objeven? 

Místo, kde chtěl údajně spáchat sebevraždu, jsme dnes prohledali v okruhu zhruba čtyř kilometrů. Je tu mnoho zasypaných roklí a jak vidíte za mnou, i vojenské bunkry. Nalezení případných stop ale komplikuje čerstvě napadaný sníh.

Místo, kde Otakar S. chtěl poprvé spáchat sebevraždu je pro policisty bezpochyby další stopou, kterou musí prověřit a dá se předpokládat, že už tam i pátrali. Nejspíš se sem znovu vrátí, ale až ve chvíli, kdy roztaje sníh. Právě pod ním se může ukrývat děsivé tajemství, kvůli kterému si možná Otakar S. sáhl na život. 

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak se za posledních 30 let změnily naše stravovací návyky?

15.12.2019 11:55 Český jídelníček se v průběhu třiceti let proměnil. Češi si oblíbili zeleninu, ovoce, obiloviny a…

Kupujete vánoční dárky na poslední chvíli? Poradíme, kde se sehnat i na…

13.12.2019 12:11 Mnoho z nás si nechává nákupy dárků na poslední chvíli. Někdo preferuje nakupovaní v kamenných…

Vánoce jsou za rohem, na co si dát pozor při nakupování dárků?

07.12.2019 12:00 Vánoce jsou odjakživa spojeny s dárky. Nákupní centra jsou plné lidí, kteří nakupují množství…

Brněnská hvězdárna dnes přivítala čtyřmiliontého návštěvníka. Druháček…

03.12.2019 18:31 Brněnskou hvězdárnu a planetárium navštívilo za posledních šedesát let čtyři miliony lidí. Vedení…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama