NS zamítl dovolání Kramného odsouzeného za dvojnásobnou vraždu

Ostrava - Nejvyšší soud zamítl dovolání Petra Kramného. Za vraždu manželky a dcery na dovolené v Egyptě byl potrestán 28 lety vězení.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Petr Kramný u soudu (15. 9. 2015)
doporučujeme

ČTK informaci o zamítavém stanovisku senátu Nejvyššího soudu v Brně dnes potvrdil žalobce Krajského státního zastupitelství v Ostravě Vít Legerský. Kramného advokátka Jana Rejžková už dříve ČTK řekla, že v případě zamítnutí dovolání Nejvyšším soudem podá ústavní stížnost.

Nejvyšší soud rozhodl už před časem. Výsledek jednání nezveřenil. Sdílný zatím není ani Krajský soud v Ostravě, který musí počkat, až bude rozhodnutí doručeno všem účastníkům řízení. V úterý bylo rozhodnutí čítající čtyři desítky stran doručeno státnímu zástupci Vítu Legerskému, který případ dozoroval v prvoinstančním soudním jednání.

"Rozhodnutí nejvyššího soudu, kterým bylo odmítnuto dovolání Petra Kramného, mě nijak nepřekvapilo," uvedl Legerský. Více se k výsledku nechtěl vyjadřovat s ohledem, že se s vyjádřením Nejvyššího soudu teprve seznamuje.

V úterý už měla rozhodnutí i advokátka Kramného Jana Rejžková, odmítla ho ale komentovat. Už dříve ČTK řekla, že v případě zamítnutí dovolání podá ústavní stížnost. "Brala jsem dovolání jako formální krok, abych mohla podat ústavní stížnost," řekla. Její text už připravuje a na podání má nyní dva měsíce.

Projednávání Kramného dovolání nebylo bez komplikací. Nejprve na svou možnou podjatost upozornil soudce Vladimír Veselý. Loni se totiž při obědě setkal se znalcem, který se podílel na revizní analýze v Kramného kauze. Mimoděk si tehdy vyslechl jeho náhled na případ. Poté obhajoba s úspěchem navrhla ještě vyloučení soudců Iva Kouřila, Jana Engelmanna a Michala Mikláše.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Potíže při odvozu koní Převalského: Jedna klisna zůstala v Praze

18.06.2019 17:28 Aktualizováno Do Mongolska dnes odletěly z Prahy místo plánovaných čtyř klisen koně Převalského tři. Jedné z…

Zoo Brno láká návštěvníky na tyhle krásné korsaky

14.06.2019 12:56 Návštěvníci brněnské zoo se mohou těšit na korsaky - drobné lišky ze Střední Asie, které zoo…

IGNIS BRUNENSIS 2019: Husí kůže z norského ohňostroje v Brně

12.06.2019 23:43 Na závěr hlavní soutěže festivalu Starobrno Ignis Brunensis 2019 předvedli svoji ohňostrojnou show…

Důchodci v nebezpečí? Už tento týden jim hrozí vážné problémy kvůli počasí

11.06.2019 22:21 Aktualizováno Česko má před sebou řadu dalších tropických dní, které mohou uškodit zejména seniorům a starším…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama