Známá herečka se nevybíravě pustila do Babiše: Nedržela jsem hubu a krok za komunistů, takže nemusím ani dneska + VIDEO

Praha – Herečka Bára Štěpánová patří k těm osobnostem české kultury, které opakovaně a velmi hlasitě kritizují ministra financí a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Na začátku dubna se například jako jedna z mála lidí zúčastnila demonstrace nazvané „Oslava Babišových daní” před Generálním finančním ředitelstvím. Další kritiku teď přidává prostřednictvím videa na Youtube.

Andrej Babiš, šéf ANO a ministr financí

Štěpánová se například účastnila natáčení velmi kontroverzního dílu pořadu Show Jana Krause, ve kterém se známé osobnosti vyjadřovali proti prezidentovi Miloši Zemanovi. Šlo o reakci na neudělení státního vyznamenání pamětníkovi holocaustu Jiřímu Bradymu.

Velký rozruch tehdy vzbudil fakt, že pořad nebyl odvysílán v řádném čase, televize Prima byla nařčena z cenzury. Pořad diváci v televizi nakonec viděli o den později, některá prohlášení z něj ale i i tak byla vystřižena. Mezi ně patří také právě slova Štěpánové, která se pustila nejen do Zemana, ale i do Babiše.

„Bylo kdysi takové heslo: Republiku si rozvracet nedáme. Tak prosím pěkně: Naši zemi si ukrást nedáme. Ani tím monstrem na Hradě, ani tím pánem ze Slovenska,“ uvedla v show Štěpánová. Její řeč se objevila alespoň v záznamu pořadu, který byl zveřejněn na internetu.

A na internetu se objevilo i další video, na kterém se herečka rozhodla vyjádřit svůj názor. „Ahoj, nebála jsem se za komunistů, nebojím se tuplem dneska. A tak se v Bárometru budu vyjadřovat k politice u nás, protože mám dojem, že už zase nastal ten čas. Bára,“ uvedla k němu v popisu Štěpánová.

„Nemůžu si odpustit jednu poznámku. Pamatuji si doby, kdy v této zemi bylo pár disidentů a pak strašně moc lidí, kteří takzvaně drželi hubu a krok. Říkali: vždyť my si myslíme to samý, ale máme důvody, proč se nebudeme angažovat,“ uvedla.

„A dneska se tyhle lidi – nechci říkat vy, protože vy to určitě nejste – protože je zatím svoboda, vyjadřují ke všemu. A já si říkám, že já to právo mám, protože jsem se nebála tehdy, nedržela jsem hubu a krok tehdy, takže nemusím ani dneska,“ vysvětluje na úvod.

„Normální tradiční strany mají šanci se nějakým způsobem obměnit. Prostě podle mě je ódeeska dneska jiná, protože jsou tam jiný lidi. Určitě se taky poučili z toho, čím ta strana prošla. Ale hnutí ANO je majetek, to je prostě firma Andreje Babiše. Umíte si představit, že by se stal předsedou někdo jiný? Když on si to platí, když ti lidi jsou opravdu jeho zaměstnanci. Vždyť to přece není v pořádku! Ať to zkusí, ať mají ANO bez Babiše. To nikdo neudělá,“ je přesvědčena Štěpánová.

Připomněla, že nedávno mělo hnutí sjezd. „A zkusil někdo kandidovat na předsedu? Samozřejmě, že ne, prostě nikdo nemůže. Nemůže to fungovat bez Babiše a to vám přece musí být divný, to už o něčem svědčí. Takže ano – Bohouše zvolili, protože před volbama nechtěli dělat nějaký veletoče, ale nebylo to proto, že by to s Bohoušem stálo a padalo. A bůh ví, co s ním bude za pár měsíců. Ale umíte si představit, že by ANO bylo bez Babiše?“ dodala.

Měsíc, Země, Mars – Lunalón, Terralóna, Marsmeloun na Kraví hoře

02.08.2021 17:52 Odehraje se něco jako z vědecko-fantastického filmu. Od čtvrtka 5. srpna do čtvrtka 12. srpna se na…

Ignis Brunensis 2021 v Brně si udržel mezinárodní styl i v koronavirové…

02.08.2021 13:42 Koronavirus sužující už druhým rokem prakticky celou planetu přinesl mnoho změn do obvyklého…

Zájem o roušky, respirátory i antigenní testy v řetězcích klesl

19.07.2021 13:27 Tuzemské potravinářské řetězce sledují oproti předchozím měsícům nižší zájem o roušky, respirátory…

Praha nepovolila velkoplošné obrazovky, lidé na fotbal vyrazili do…

03.07.2021 21:01 Na vyprodané zahrádce restaurace v Riegrových sadech na Žižkově fotbaloví fanoušci do posledních…

Zkuste ulovit záhadná svítící oblaka

29.06.2021 12:51 Opět je tu období, kdy můžete po západu Slunce sledovat tzv. noční svítící oblaka. Jak vypadají?…

Pokutování za volný byt, volební priorita ČSSD, nás přibližuje 50. létům

28.06.2021 14:31 NÁZOR - Komentář Lukáše Kovandy hodnotící ekonomické body předvolebních priorit ČSSD, zejména pak…

Související:

Právě se děje