Nebe nad Brnem se opět rozhoří. Začíná festival Ignis Brunensis

Brno – Už se to blíží. Na konci května a v červnu se v moravské metropoli uskuteční jubilejní dvacátý ročník mezinárodního soutěžního festivalu ohňostrojů STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS. Svoje umění lidem předvedou ti nejlepší ohňostrůjci z celého světa. Do soutěžní části festivalu se kromě Čechů zapojí i Němci, Rakušané, Španělé, Číňané a Švýcaři.

Přidejte svůj názor

Starobrno Ignis Brunensis

Fanoušci ohnivých efektů se mohou těšit hned na sedm vášnivých představení - úvodní a závěrečná nesoutěžní show se uskuteční v centru Brna nad hradem Špilberkem a pět ohňostrojů v hlavní soutěži na hladině Brněnské přehrady. Letošní ročník brněnského festivalu se tak v roce 2017 zařadí mezi největší ohňostrojné akce v Evropě i ve světě.

"Všichni účastníci v soutěži jsou vybráni jako čerství vítězové některé z velkých světových přehlídek v předchozích letech. Dvacátý ročník STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS je tak ročníkem skutečných světových ohňostrojných laureátů," slibují organizátoři kvalitní podívanou. 

img-responsive

V sobotu 4. června odstartoval 19. ročník festivalu Starobrno Ignis Brunensis | foto: EuroZprávy.cz

Jako každý rok je součástí soutěžních ohňostrojů povinná skladba určená organizátory akce. Letos jde o dvouminutovou pasáž z písně Bugatti Step od legendárního Jaroslava Ježka. První představení budou moci diváci shlédnout už v pátek 26.5., kdy ohňostrůjci z české skupiny Theatrum Pyroboli představí své „Nebe v plamenech“.

I letos se mohou návštěvníci těšit na celou řadu doprovodných akcí určených dětem i dospělým. Na brněnské přehradě se uskuteční hudební festival RegioJet Music Fest. Ten bude probíhat s volným vstupem při každém z pěti ohňostrojů nad Rakoveckou pláží od odpoledních hodin a bude vrcholit vždy asi půlhodinu před soutěžními show. Fanoušci dobré hudby se mohou těšit na vystoupení Anny K, Lenny Tata Bojs, Mňágy a Žďorp, Zuzany Smatanové, Nebe nebo třeba Sebastiana.

Své jubileum oslaví spolu s přehlídkou ohňostrojů také dvacáté Mezinárodní policejní mistrovství České republiky v jezdectví. Uskuteční se v úvodu festivalu 26. a 27. května. Závěr festivalu STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS obstará od 23. do 24. června v centru Brna akce Zábava pod hradbami s tradičním Dnem Policie České republiky, Dopravní nostalgií s jízdami historických vozidel městské dopravy, programy Českého rozhlasu Brno nebo závody velocipedistů.

img-responsive

Starobrno Ignis Brunensis | foto: ignisbrunensis.cz

Celým festivalem se bude prolínat více než deset dětských dnů pod hlavičkou Dětské dny uprostřed Evropy nebo koncerty a hudební setkání Mozartových dětí. Od 16. června se festival prolne se seriálem představení Městského divadla Brno na Biskupském dvoře Moravského zemského muzea na Zelném trhu v Brně. Celkem 22 divadelních večerů pod širým nebem potrvá až do 13. července. 

Kompletní program festivalu je dostupný zde

Program STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS – mezinárodní přehlídky ohňostrojů

PRELUDE nad hradem Špilberk

pátek 26. 5. / 22:30 THEATRUM PYROBOLI Česko

SOUTĚŽ Brněnská přehrada

sobota 3. 6. / 22:30 IGNIS BRUNENSIS TEAM Česko

středa 7. 6. / 22:30 PYROVISION Rakousko

sobota 10. 6. / 22:30 IP INNOVATIVE PYROTECHNIK Německo

středa 14. 6. / 22:30 SUGYP Švýcarsko & JIN YI FIREWORKS Čína

sobota 17. 6. / 22:30 PIROTECNIA RICARDO CABALLER Španělsko

EPILOG nad hradem Špilberk

sobota 24. 6. / 22:30 FLASH BARRANDOV SFX  Česko

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kdo vyhraje StarDance? Bookmakeři mají favorita, je zde ale nevyzpytatelná…

14.12.2018 15:26 Favority sobotního finále taneční soutěže StarDance jsou herec Jiří Dvořák a Lenka Nora Návorková.…

Válka televizí: ČT podá trestní oznámení na Soukupa, ten odpověděl

14.12.2018 14:45 Česká televize podává trestní oznámení kvůli pondělnímu vydání pořadu Týden podle Jaromíra Soukupa.…

Ostrá hádka o Vánoce. U Jílkové se střetli ateisté s křesťany, došlo na…

14.12.2018 07:51 Aktualizováno Jsou Vánoce ještě pořád duchovními svátky klidu a míru, anebo jsme si z nich vytvořili nejvíce…

Vánoční strom ve Švédsku pod útokem muslimů? Internetem se šíří VIDEO,…

13.12.2018 18:54 Aktualizováno Před Vánocemi se nejen mezi Čechy opět šíří video, na kterém se "muslimové v Evropě vrhají na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama