V OC Zličín řádí střelec, zní scénář. Policisté zde cvičí zásah

Praha - Dvacítka policistů ze zásahové jednotky bude dnes v noci v obchodním centru v Praze-Zličíně trénovat zákrok proti střelci.

Přidejte svůj názor

OC Zličín (Praha)
doporučujeme

Cílem cvičení je zpracování metodiky a postupů pro obdobné případy, řekl novinářům policejní prezident Tomáš Tuhý. Podle ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) jde o první cvičení tohoto typu, do budoucna policisté plánují desítky dalších cvičení po celém území Česka.

Dnešní cvičení potrvá přibližně do tří hodin ráno. Týmy policistů si vyzkouší zásah proti střelci, který v obchodním centru zraní několik lidí a poté se schová. "Pro policii je velmi cenné, že může cvičit v těchto realistických podmínkách," řekl Chovanec. Policisté podle něj používají při podobných cvičeních i poznatky od zahraničních partnerů, například metodiky izraelské policie.

"Dnes se sejde vláda a bude se zabývat koncepcí rozvoje policie do roku 2020. Součástí této koncepce rozvoje policie je také posílení personálních kapacit policie tak, aby prvosledové jednotky policie byly schopny v krátkém čase dorazit na takováto místa," řekl novinářům premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Koncepce podle něj počítá s tím, že by prvosledové jednotky mohly dorazit na místo do deseti minut. "Materiál je vypracován velmi dobře, velmi kvalitně, umožní to, abychom byli efektivní v boji proti novým druhům kriminality, včetně terorismu a extremismu," dodal Chovanec.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česká pošta propustí tisíce svých zaměstnanců. Situace je neúnosná

26.06.2019 13:50 Aktualizováno Česká pošta v rámci restrukturalizace během šesti let sníží počet pracovních míst o 7000 ze…

Demonstrace na Letné se účastnilo 283 tisíc lidí, T-Mobile zpřesnil odhad

24.06.2019 11:24 Nedělní demonstrace na pražské Letné se účastnilo 283.000 lidí. Uvedl to dnes operátor T-Mobile,…

Češi ve velkém skupují zmrzliny. Letí i podivné příchutě

23.06.2019 10:48 Prodej balených zmrzlin ovlivňuje trend zdravého životního stylu a nárůst poptávky po dražších…

Psa má doma téměř polovina Čechů. Ročně za něj utratí tisíce

23.06.2019 09:34 Nejoblíbenějším domácím mazlíčkem v Česku je pes, ve své domácnosti ho má 40 procent Čechů. Ti za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama