V OC Zličín řádí střelec, zní scénář. Policisté zde cvičí zásah

Praha - Dvacítka policistů ze zásahové jednotky bude dnes v noci v obchodním centru v Praze-Zličíně trénovat zákrok proti střelci.

Přidejte svůj názor

OC Zličín (Praha)

Cílem cvičení je zpracování metodiky a postupů pro obdobné případy, řekl novinářům policejní prezident Tomáš Tuhý. Podle ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) jde o první cvičení tohoto typu, do budoucna policisté plánují desítky dalších cvičení po celém území Česka.

Dnešní cvičení potrvá přibližně do tří hodin ráno. Týmy policistů si vyzkouší zásah proti střelci, který v obchodním centru zraní několik lidí a poté se schová. "Pro policii je velmi cenné, že může cvičit v těchto realistických podmínkách," řekl Chovanec. Policisté podle něj používají při podobných cvičeních i poznatky od zahraničních partnerů, například metodiky izraelské policie.

"Dnes se sejde vláda a bude se zabývat koncepcí rozvoje policie do roku 2020. Součástí této koncepce rozvoje policie je také posílení personálních kapacit policie tak, aby prvosledové jednotky policie byly schopny v krátkém čase dorazit na takováto místa," řekl novinářům premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Koncepce podle něj počítá s tím, že by prvosledové jednotky mohly dorazit na místo do deseti minut. "Materiál je vypracován velmi dobře, velmi kvalitně, umožní to, abychom byli efektivní v boji proti novým druhům kriminality, včetně terorismu a extremismu," dodal Chovanec.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko je ráj pro důchodce, v Praze potkáte jen Afričany a Asiaty. Takhle o…

10.12.2018 22:11 Aktualizováno Česká republika a obzvláště Praha patří mezi turisty oblíbené destinace. Zdejší zákony nejsou tak…

Poprask kvůli StarDance: Češi chtějí vyhazov moderátorů, na internetu…

10.12.2018 22:10 Aktualizováno Sobotní večer se stejně jako několik předchozích nesl ve víru oblíbené soutěže StarDance, Tentokrát…

V Národní muzeu se desítky let ukrýval světový unikát. Vůbec nikdo o něm…

10.12.2018 13:17 Vědci z Národního muzea, Přírodovědecké fakulty UK a Geologického ústavu AV ČR oznámili ve vědeckém…

Ovčáček pro EZ reaguje na video s Harrym Potterem a Zemanem: Co vzkázal…

10.12.2018 12:38 Včera zveřejněné parodické video reklamního režiséra Michala Orsavy neuniklo ani Pražskému hradu.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama