V OC Zličín řádí střelec, zní scénář. Policisté zde cvičí zásah

Praha - Dvacítka policistů ze zásahové jednotky bude dnes v noci v obchodním centru v Praze-Zličíně trénovat zákrok proti střelci.

Přidejte svůj názor

OC Zličín (Praha)

Cílem cvičení je zpracování metodiky a postupů pro obdobné případy, řekl novinářům policejní prezident Tomáš Tuhý. Podle ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) jde o první cvičení tohoto typu, do budoucna policisté plánují desítky dalších cvičení po celém území Česka.

Dnešní cvičení potrvá přibližně do tří hodin ráno. Týmy policistů si vyzkouší zásah proti střelci, který v obchodním centru zraní několik lidí a poté se schová. "Pro policii je velmi cenné, že může cvičit v těchto realistických podmínkách," řekl Chovanec. Policisté podle něj používají při podobných cvičeních i poznatky od zahraničních partnerů, například metodiky izraelské policie.

"Dnes se sejde vláda a bude se zabývat koncepcí rozvoje policie do roku 2020. Součástí této koncepce rozvoje policie je také posílení personálních kapacit policie tak, aby prvosledové jednotky policie byly schopny v krátkém čase dorazit na takováto místa," řekl novinářům premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Koncepce podle něj počítá s tím, že by prvosledové jednotky mohly dorazit na místo do deseti minut. "Materiál je vypracován velmi dobře, velmi kvalitně, umožní to, abychom byli efektivní v boji proti novým druhům kriminality, včetně terorismu a extremismu," dodal Chovanec.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Válka nebo zemětřesení v Česku. Co se stane v případě katastrofy?

17.09.2018 18:54 Aktualizováno V České republice došlo k několika krizovým situacím. Naposledy se jedna velká udála v roce 2013…

Hrůzné tajemství islamisty, který chtěl útočit v Česku. Před dvěma lety se…

17.09.2018 11:13 Bratislava/Praha - Slovák Abdul Rahman, který vyznává radikální islám a chtěl podle policie útočit…

Na Dny NATO do Mošnova zamířilo na 200 tisíc lidí

16.09.2018 17:51 Aktualizováno Mošnov (Novojičínsko) - Na Dny NATO a Dny Vzdušných sil Armády ČR dnes na letiště do Mošnova…

Češi naplnili kontejner půl tunou věcí na pomoc Zambii

16.09.2018 16:38 Olomouc - Půl tunou oblečení, šicími stroji, ale i lavicemi či berlemi naplnili lidé z celé…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama