Piráti nad Brněnskou přehradou. Soutěžní část Ignis Brunensis zahájili Češi ohňostrojem Jack Sparrow

REPORTÁŽ: Brněnská přehrada se během včerejšího večera změnila v Karibik. Soutěžní část mezinárodní festivalu ohňostrojů STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS zahájil český tým pod hlavičkou Ignis Brunensis. Show s názvem Jack Sparrow na hudbu Hanse Zimmera z Pirátů z Karibiku uchvátil 190 tisíc diváků.

Přidejte svůj názor

První soutěžní ohňostroj Jack Sparrow
doporučujeme

Včera byla na Brněnské přehradě zahájena soutěžní část mezinárodního festivalu ohňostrojů STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS show s názvem Jack Sparrow. První soutěžní ohňostroj měl na svědomí český tým pod značkou Ignis Brunensis a pod vedením designéra ohňostroje Jaroslava Štolby. Show byla remakem jednoho z nejúspěšnějších ohňostrojů ve dvacetileté historii přehlídky Ignis Brunensis, tentokrát jej však tvůrci obohatili o nejmodernější odpalovací technologie.

img-responsive

První soutěžní ohňostroj Jack Sparrow | foto: Pavla Haluzová, EuroZprávy.cz

Show Jack Sparrow, jak už název napovídá, byla inspirovaná slavnou filmovou ságou Piráti z Karibiku. Kromě povinné dvouminutové části skladby Bugatti Step Jaroslava Ježka tvořily hudební doprovod kompozice Hanse Zimmera právě ze zmíněných filmů. Brněnskou přehradu tedy rozezněly skladby Underwater March, Up is Down, Tia Dalma, Two Hornpipes, Jack Sparrow, Blood Ritual a Barbossa is Hungry.

V přibližně dvouminutovém úvodu na skladbu Bugatti step Jaroslava Ježka, kterou musí všechny soutěžící týmy do své show zakomponovat, převažovaly pestrobarevné efekty, jenž úspěšně zaujaly diváky, roztroušené po velkém areálu zalidněné Brněnské přehrady. Po veselém úvodu se rozezněla první skladba Hanse Zimmera Underwater March a mohla začít dramatická show inspirovaná pirátským světem.

img-responsive

První soutěžní ohňostroj Jack Sparrow | foto: Pavla Haluzová, EuroZprávy.cz

Dramatické skladby střídala jedna veselejší a před velkým finále na chvíli nadšené diváky zklidnila pomalejší část se skladbou Blood Ritual. Po barevném úvodu převažoval efekty zbarvené do zlata a červena, evokující pirátské motivy, ať už je to klidná plavba lodi na mořské hladině či lodní bitvy. Ohňostroje na nebi doplnila i osvětlená konstrukce ve tvaru lodi s plachtou, která se na chvíli objevila na hladině přehradního jezera. Po efektním finále na skladbu Barbossa is Hungry se jako vždy rozeznělo odbíjení hodin, které oznámilo konec show.

Podle organizátorů sledovalo show Jack Sparrow 190 tisíc diváků, přičemž průměrná návštěvnost za dvacetiletou historii konání festivalu je asi 150 tisíc diváků. Soutěžní část letošní jubilejní dvacáté přehlídky ohňostrojů pokračuje ve středu 7. června, kdy se představí rakouský tým Pyrovision s ohňostrojem Pocta Hansi Zimmerovi…a Jaroslavu Ježkovi. Letošního ročníku se dále zúčastní týmy z Německa, Španělska a složený tým ze Švýcarska a Číny. Všechny soutěžní týmy byly zvoleny jako laureáti velkých přehlídek z poslední doby, návštěvníci se tedy rozhodně mají na co těšit.

Zpravodajský server Eurozpravy.cz je mediálním partnerem festivalu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Většina Čechů je spokojených, naštvaných jen desetina, uvedl průzkum

18.04.2019 17:40 Více než dvě třetiny lidí v Česku jsou spokojené se svým životem, naopak nespokojená je necelá…

Počasí na Velikonoce? Sluníčko a teploty přes dvacet stupňů

18.04.2019 12:42 Velikonoce klepou na dveře a předpověď počasí ukazuje, že budou stát za to. Česko zasáhnou horké…

Zpěvák Hejma promluvil o uprchlících a brexitu. Pak vytáhnul Československo

17.04.2019 11:07 Aktualizováno Zpěvák Ondřej Hejma komentoval zásadní politický problém Velké Británie. Přirovnal ho k rozpadu…

Na údržbu katedrály svatého Víta padne 20 milionů ročně

16.04.2019 17:56 Do údržby a rekonstrukce katedrály svatého Víta včetně její ochrany před požáry investuje Kancelář…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama