Piráti nad Brněnskou přehradou. Soutěžní část Ignis Brunensis zahájili Češi ohňostrojem Jack Sparrow

REPORTÁŽ: Brněnská přehrada se během včerejšího večera změnila v Karibik. Soutěžní část mezinárodní festivalu ohňostrojů STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS zahájil český tým pod hlavičkou Ignis Brunensis. Show s názvem Jack Sparrow na hudbu Hanse Zimmera z Pirátů z Karibiku uchvátil 190 tisíc diváků.

Přidejte svůj názor

První soutěžní ohňostroj Jack Sparrow

Včera byla na Brněnské přehradě zahájena soutěžní část mezinárodního festivalu ohňostrojů STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS show s názvem Jack Sparrow. První soutěžní ohňostroj měl na svědomí český tým pod značkou Ignis Brunensis a pod vedením designéra ohňostroje Jaroslava Štolby. Show byla remakem jednoho z nejúspěšnějších ohňostrojů ve dvacetileté historii přehlídky Ignis Brunensis, tentokrát jej však tvůrci obohatili o nejmodernější odpalovací technologie.

img-responsive

První soutěžní ohňostroj Jack Sparrow | foto: Pavla Haluzová, EuroZprávy.cz

Show Jack Sparrow, jak už název napovídá, byla inspirovaná slavnou filmovou ságou Piráti z Karibiku. Kromě povinné dvouminutové části skladby Bugatti Step Jaroslava Ježka tvořily hudební doprovod kompozice Hanse Zimmera právě ze zmíněných filmů. Brněnskou přehradu tedy rozezněly skladby Underwater March, Up is Down, Tia Dalma, Two Hornpipes, Jack Sparrow, Blood Ritual a Barbossa is Hungry.

V přibližně dvouminutovém úvodu na skladbu Bugatti step Jaroslava Ježka, kterou musí všechny soutěžící týmy do své show zakomponovat, převažovaly pestrobarevné efekty, jenž úspěšně zaujaly diváky, roztroušené po velkém areálu zalidněné Brněnské přehrady. Po veselém úvodu se rozezněla první skladba Hanse Zimmera Underwater March a mohla začít dramatická show inspirovaná pirátským světem.

img-responsive

První soutěžní ohňostroj Jack Sparrow | foto: Pavla Haluzová, EuroZprávy.cz

Dramatické skladby střídala jedna veselejší a před velkým finále na chvíli nadšené diváky zklidnila pomalejší část se skladbou Blood Ritual. Po barevném úvodu převažoval efekty zbarvené do zlata a červena, evokující pirátské motivy, ať už je to klidná plavba lodi na mořské hladině či lodní bitvy. Ohňostroje na nebi doplnila i osvětlená konstrukce ve tvaru lodi s plachtou, která se na chvíli objevila na hladině přehradního jezera. Po efektním finále na skladbu Barbossa is Hungry se jako vždy rozeznělo odbíjení hodin, které oznámilo konec show.

Podle organizátorů sledovalo show Jack Sparrow 190 tisíc diváků, přičemž průměrná návštěvnost za dvacetiletou historii konání festivalu je asi 150 tisíc diváků. Soutěžní část letošní jubilejní dvacáté přehlídky ohňostrojů pokračuje ve středu 7. června, kdy se představí rakouský tým Pyrovision s ohňostrojem Pocta Hansi Zimmerovi…a Jaroslavu Ježkovi. Letošního ročníku se dále zúčastní týmy z Německa, Španělska a složený tým ze Švýcarska a Číny. Všechny soutěžní týmy byly zvoleny jako laureáti velkých přehlídek z poslední doby, návštěvníci se tedy rozhodně mají na co těšit.

Zpravodajský server Eurozpravy.cz je mediálním partnerem festivalu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jaká byla sledovanost letošní StarDance? ČT zveřejnila zajímavá čísla

16.12.2018 12:53 Aktualizováno Dosavadní díly letošní řady zábavné soutěže StarDance sledovalo v průměru 1,45 milionu diváků, což…

Zeman nikdy můj respekt mít nebude. Je vulgární a protiústavní, spustila…

16.12.2018 12:13 Herečka Aňa Geisterová se netají tím, že nepatří k fanynkám českého prezidenta Miloše Zemana. Na…

Čím dál víc se dopujeme antidepresivy. Češi přitom patří k méně…

16.12.2018 11:34 Občané České republiky patří k nejméně depresivním národům na světě, alespoň to o sobě sami tvrdí.…

Hrušínský si zanadával: Voliči hnutí ANO! Děkujeme vám! Kvůli vám je tady…

15.12.2018 22:00 Aktualizováno Herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský si zadanával nad situací na českých dálnicích i…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama