Ignis Brunensis. Španělský ohňostroj neoslnil pouze porotu, ale i diváky

Brno – Španělský tým Pirotecnia Ricardo Caballer neoslinil pouze odbornou porotu, ale i diváky, a stal se vítězem ceny diváků dvacátého ročníku mezinárodní přehlídky ohňostrojů Starobrno Ignis Brunensis. Na dalších příčkách se umístil švýcarsko-čínský tým Sygub a Jin Yi Fireworks a český Ignis Brunensis Team se soutěžní show Jack Sparrow.

Přidejte svůj názor

Brněnská přehrada se během sobotního večera změnila v Karibik. Soutěžní část mezinárodní festivalu ohňostrojů STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS zahájil český tým pod hlavičkou Ignis Brunensis. Show s názvem Jack Sparrow na hudbu Hanse Zimmera z Pirátů z Karibiku uchvátil 190 tisíc diváků (3.6.2017).

Jubilejní ročník mezinárodní přehlídky ohňostrojů Starobrno Ignis Brunensis minulý týden skončil závěrečným ohňostrojem nad hradem Špilberk. Již tradičně diváci mohli hlasovat pro ohňostroj, který je nejvíce zaujal. Vítězem ceny diváků se letos stal španělský tým Pirotecnia Ricardo Caballer. Španělé tak po ovládnutí cen udělovaných odbornou porotou získali prestižní „double“ hlavní ceny i ceny publika.

Na druhé místo se vyšplhal společný švýcarsko-čínský tým Sugyp a Jin Yi Fireworks a do třetí příčky diváci zvolili český Ignis Brunensis Team se soutěžní show Jack Sparrow. O držiteli divácké ceny rozhodovala veřejnost hlasováním na internetu a anketními lístky. Celkem letos hlasovalo 7 151 lidí.

Hlasování je každoročně spojeno také se slosováním o věcné ceny. Hlavní výhrou byl letos víkendový pobyt pro dvě osoby v hotelích Orea Hotels nebo let horkovzdušným  balonem. Celkem bude mezi hlasující rozděleno třicet věcných cen.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ani tuhý mráz zvědavce neodradil. V brněnském planetáriu sledovali zatmění…

21.01.2019 10:49 REPORTÁŽ - Několik desítek lidí zavítalo v pondělí brzy ráno na brněnskou hvězdárnu, aby zde…

LIVE: Poslední úplné zatmění Měsíce tohoto desetiletí

21.01.2019 05:19 Dnes časně ráno bude v Česku možné pozorovat poslední úplné zatmění Měsíce tohoto desetiletí. Začne…

Zatmění, které se nebude jen tak opakovat. Krvavý vlčí superměsíc bude na…

20.01.2019 22:04 Aktualizováno Jste nadšencem do astronomie? Zítra se vám vyplatí si značně přivstat. Pokud budou na obloze nad…

Na Václaváku se dnes pokusil zapálit další muž

19.01.2019 18:04 Aktualizováno V horní části Václavského náměstí u budovy Národního muzea v Praze se dnes pokusil upálit další…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama