Pražský taxikář držel turistku jako rukojmí za 70krát předražené jízdné

Praha - Taxikář v Praze držel v sobotu v autě turistku, aby si vynutil od jejího partnera zaplacení téměř sedmdesátkrát předražené jízdy. Za necelé dva kilometry požadoval 1920 korun, ačkoli cenu za kilometr magistrát pevně stanovuje na nejvýše 28 korun.

Ilustrační foto

Turistům pomohl recepční hotelu. Taxikář pak ujel, ale vypátrali ho strážníci. ČTK to dnes oznámila Michaela Teplá z městské policie. Případ vyšetřuje státní policie.

Pár turistů jel taxíkem z Rytířské ulice ke svému hotelu u Jiráskova náměstí. Když si řidič řekl o téměř dvě tisícovky, byli turisté překvapeni. "Klientům se to nezdálo, jelikož nebyl zapnutý taxametr. Doptávali se, jak k tomu za tak krátkou jízdu dospěl. Měl jim ukázat ceník, podle kterého si částku naúčtoval," popsala situaci Teplá.

Turisté u sebe tolik peněz v hotovosti neměli, takže pro ně chtěli dojít do hotelového pokoje. "Taxikář odvětil, že do hotelu půjde pouze muž, a ženu ponechal uzamčenou v autě," sdělila Teplá.

Sporu si všiml recepční hotelu, a začal s taxikářem vyjednávat. Řidič taxi poté částku snížil na 800 korun a pustil ženu z vozu, ale recepční trval na tom, že i tak je jízda předražená. "Řidiči zaplatil 300 korun. Ten však bankovky přetrhl, hodil je na zem a začal (recepčnímu) vyhrožovat, že se do toho neměl plést, že si ho najde a bude umírat bolestivě a pomalu. Z místa pak odjel," uvedla Teplá.

Témata: Taxi | Praha | EuroZprávy.cz

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje