Pražský taxikář držel turistku jako rukojmí za 70krát předražené jízdné

Praha - Taxikář v Praze držel v sobotu v autě turistku, aby si vynutil od jejího partnera zaplacení téměř sedmdesátkrát předražené jízdy. Za necelé dva kilometry požadoval 1920 korun, ačkoli cenu za kilometr magistrát pevně stanovuje na nejvýše 28 korun.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Turistům pomohl recepční hotelu. Taxikář pak ujel, ale vypátrali ho strážníci. ČTK to dnes oznámila Michaela Teplá z městské policie. Případ vyšetřuje státní policie.

Pár turistů jel taxíkem z Rytířské ulice ke svému hotelu u Jiráskova náměstí. Když si řidič řekl o téměř dvě tisícovky, byli turisté překvapeni. "Klientům se to nezdálo, jelikož nebyl zapnutý taxametr. Doptávali se, jak k tomu za tak krátkou jízdu dospěl. Měl jim ukázat ceník, podle kterého si částku naúčtoval," popsala situaci Teplá.

Turisté u sebe tolik peněz v hotovosti neměli, takže pro ně chtěli dojít do hotelového pokoje. "Taxikář odvětil, že do hotelu půjde pouze muž, a ženu ponechal uzamčenou v autě," sdělila Teplá.

Sporu si všiml recepční hotelu, a začal s taxikářem vyjednávat. Řidič taxi poté částku snížil na 800 korun a pustil ženu z vozu, ale recepční trval na tom, že i tak je jízda předražená. "Řidiči zaplatil 300 korun. Ten však bankovky přetrhl, hodil je na zem a začal (recepčnímu) vyhrožovat, že se do toho neměl plést, že si ho najde a bude umírat bolestivě a pomalu. Z místa pak odjel," uvedla Teplá.

Loading...
Témata: Taxi | Praha | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (13)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ministerstvo zahraničí ČR ocenilo konec války v seriálu Hra o trůny

21.05.2019 11:17 Aktualizováno Česká diplomacie dnes na svém facebookovém účtu ocenila konec válčení v seriálové Hře o trůny.…

Na Helicopter Show v Hradci Králové se představí desítky vrtulníků

18.05.2019 05:24 Na letišti v Hradci Králové se dnes na 18. ročníku Helicopter Show představí několik desítek…

Potravinová sbírka: Lidé dnes mohou v obchodech věnovat jídlo a drogerii…

18.05.2019 04:42 Ve stovkách obchodů po celé republice a nově také na internetu se dnes už posedmé uskuteční Národní…

Rozladěný Jan Kraus: To se nikdy nemělo stát

17.05.2019 22:03 Aktualizováno Bavič a moderátor Jan Kraus se v úvodu své Show pozastavil nad hokejem a mistrovstvím světa, které…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama