Slovák se utopil v rybníku na Třebíčsku

Třebíč - V rybníce na Třebíčsku se utopil osmatřicetiletý Slovák. K události došlo v sobotu po poledni, vyšetřovatelé nařídili pitvu.

Příroda

Muž se v sobotu utopil na přírodním koupališti Dolní nový rybník u Hrotovic na Třebíčsku. K určení přesné příčiny úmrtí byla nařízena soudní pitva. 

Policie přijala oznámení o události mezi sobotní 13. a 14. hodinou. "Muž se šel do rybníka koupat, náhle zmizel pod hladinou a nevyplaval. Na místo byly okamžitě vyslány všechny složky integrovaného záchranného systému a povolání byli také policejní potápěči," uvedla mluvčí policie Dana Čírtková pro ČTK. Muže bez známek života našli při pátrací akci na dně rybníka profesionální hasiči. Případ vyšetřují třebíčští kriminalisté.

Případ připomíná podobnou událost z počátku letošní června. V rybníce Velké jezero v Počátcích na Pelhřimovsku tehdy utonul patnáctiletý chlapec. S kamarády se šel do rybníka vykoupat, co přesně se chlapci stalo, se neví.

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje