Přes miliardu na poplatcích? Tolik vydělal Český rozhlas

Praha - Za letošek už si Český rozhlas (ČRo) přišel na 1,05 miliardy za rozhlasový poplatek. Vyplývá to ze zprávy o pololetním výběru poplatků, kterou dnes projednala Rada Českého rozhlasu. Loni za celý rok činil výnos 2,046 miliardy korun.

Český rozhlas
doporučujeme

Ke konci června ČRo vybíral poplatky za 3,79 milionu přijímačů, tedy o necelé půlprocento víc než na začátku roku. "K navýšení počtu evidovaných rozhlasových přijímačů přispěly především akviziční akce," píše se ve zprávě. Za letošní první půlrok upozornil ČRo na povinnost platit za rozhlas téměř 31.000 domácností a 43.000 podnikatelských subjektů.

Český rozhlas letos podle plánu hospodaří s výnosy a náklady ve stejné výši 2,236 miliardy korun. Je to o téměř 31 milionů Kč více než loni. Nejposlouchanější stanicí ČRo byl loni ve druhém pololetí Radiožurnál s 832.000 denních posluchačů.

Výše rozhlasového poplatku je 45 Kč měsíčně pro fyzické i právnické osoby. U občanů se vybírá bez ohledu na množství přijímačů v domácnosti, právnické osoby platí stejnou částku za každý držený nebo vlastněný rozhlasový přijímač.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama