Nadšenci v Brně váleli sudy do kopce a vzpomínali na Frantu Kocourka

Brno – Nadšenci z brněnské městské části Bosonohy pěstují nevšední sportovní disciplínu. Přinejmenším jednou ročně se věnují válení pivních sudů do kopce. 

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Jubilejní 25. ročník Bosonožského sudovalu dnes přilákal do lesního areálu u myslivecké chaty stovky lidí. Pivní sud váží 17 kilogramů, trať je dlouhá 55 metrů. Časy nejrychlejších závodníků se pohybují kolem 15 vteřin. Rekord trati činí 12,75 vteřiny, oznámil před akcí promotér Vladimír Koudelka.

Tento rekord však dnes nepadl. V mužské kategorii nejrychleji koulel Ondřej Havlík s časem 13,66 vteřiny. Mezi ženami uspěla Sandra Štvrtňová. Trať zvládla v čase 22,93 vteřiny, řekl ČTK hlavní časoměřič Stanislav Havlát.

Válení pivních sudů do kopce je fyzicky poměrně náročná aktivita, Bosonožský sudoval doprovází také další silácké disciplíny a připomínka nedožitých 70. narozenin lamželeza Franty Kocourka.

Kocourek zemřel v roce 1991, jeho jméno je však v Brně dosud živé. V jeho šlépějích jde například silák Franta Šebela, jenž dnes své dovednosti předvedl také na Bosonožském sudovalu.

Cílem pořadatelů bylo připomenout také zakladatele klubu Šelepka a organizátora brněnského kulturního dění Miloše Bernátka. Letos by mu taktéž bylo 70 let. Zemřel v roce 2014.

Témata: Brno | Pivo | EuroZprávy.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama