Účastníci nelegální technoparty na Nymbursku hromadně odjíždějí

Oseček (Nymbursko) - Účastníci nelegální technoparty u Osečku na Nymbursku, na kterou se od pátku sjelo několik tisíc lidí, hromadně odjíždějí, aparatury jsou vypnuté. Na místě byla odpoledne velmi hustá doprava, přijely i policejní antony.

Policie ČR při zásahu
doporučujeme

Situaci sledoval také policejní vrtulník, zjistil na místě zpravodaj ČTK. Někteří účastníci akce na místě zůstanou až do pondělí, protože nejsou schopni kvůli svému stavu z louky odjet. Majitel pozemku je podle policie informován a s jejich setrváním souhlasí.

Policisté ráno nevylučovali případný zásah s použitím donucovacích prostředků proti účastníkům, pokud neuposlechnou výzev k opuštění prostoru. Někteří účastníci odjeli už ráno, řekla ČTK středočeská policejní mluvčí Michaela Richterová. "Policie bude situaci na místě monitorovat celou noc, aby nedošlo k dalšímu zapnutí hudby nebo k jiné nelegální činnosti," řekla v 19:00 Richterová.

Starosta Osečku Armín Delong ČTK řekl, že zastupitelé se chystají přijmout vyhlášku, která umožní zákazy vjezdu na některé cesty a porušení zákazu trestat. Podle něj jsou značně poškozené louky před senosečí, obyvatele navíc obtěžoval hluk. "Samozřejmě, že všichni byli otrávení," uvedl. Takové akce se podle něj mají pořádat na vytipovaných opuštěných letištích. Okolí obce už zažilo větší technoparty v roce 2005, v uplynulých letech se poblíž konalo několik menších akcí.

Technoparty začala v pátek, v sobotu na ní bylo až 6000 lidí. Policisté je vyzvali k odjezdu, většinou ale neuposlechli. Mnoho lidí bylo pod vlivem alkoholu a drog, a nemohli tak hned odjet.

"Policie dnes opět vyzývala účastníky, aby ukončili akci a vyklidili prostor s tím, že ještě další výzvy budou probíhat," uvedla Richterová. Pro případ, že by účastníci akce neslyšeli policejní výzvy, byly podle ní zpracovány výzvy k opuštění prostoru v písemné podobě, a to v češtině, angličtině a němčině.

"V návaznosti na další vývoj bude rozhodnuto o případném využití služebního zákroku s použitím donucovacích prostředků," dodala dnes dopoledne mluvčí. Zatím ale k němu nepřistoupila a zřejmě to ani nebude potřeba.

Policie v sobotu kolem poledne uzavřela všechny přístupové cesty, lidi kteří se rozhodli odjet, pouštěla z akce bez problémů. Výzvu k ukončení policisté několikrát zopakovali. Řešili také řadu dopravních přestupků včetně pohybu chodců po dálnici.

Technoparty se konala na ploše o rozloze 8,5 hektaru, na místo přijely stovky aut účastníků technoparty, mezi nimiž byli i cizinci. Na louce bylo několik míst s reproduktorovými stěnami, ze kterých zněla hudba různých stylů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama