Lidl opět rozzuřil Čechy. Z letáků odstranil křesťanské kříže, lidé běsní a posílají ostré vzkazy

Praha – Lidl se po kauze s černošským modelem na letáku opět postaral o pořádný rozruch. Tentokrát z obalu některých svých výrobků umazal křesťanské kříže na kostelích. A lidem se to vůbec nelíbí.

Lidl, supermarket
doporučujeme

Retuše křížů se dotkla série výrobků Eridanous prodávaných při akci Řecký týden v Lidlu. Upozornil na to zpravodajský web belgické televize RTL na základě upozornění rozhořčených zákazníků.

Zprávu zaznamenali i Češi, kteří zaplavili facebookové stránky rozzlobenými vzkazy. „Dáváte ne své výrobky kostely bez křížů, Chcete Evropu bez Evropanů? Tak táhněte prodávat jinam, Tady být nemusíte. Ty vaše argumenty jsou tak na úrovni těch vrahů a vyžírků, co sem nelegálně lezou !“ napsal jedna z pohoršených zákaznic.

Lidl se ale hájí snahou zachovávat politickou a náboženskou neutralitu, tento argument ale rozčilené uživatele sociálních sítí neuklidnil „Co budete dělat na Mikuláše? Budete přelepovat ty tisíce čoko figurek? Nebo pro jistotu u vás nebudou tyto figurky? A reklamy na Vánoce budou? Nebo tento křesťanský svátek raději nebudete podporovat?“ zlobil se uživatel Roman Rak.

Někteří pak připomínali kauzu s černým modelem v letáku. „Takže černoši na letáku být můžou, ale kříže na kostele ne???? To už přeháníte!!! Sebemrzačení Evropské kultury v přímém přenosu!!!! To už postrádá zdravý rozum!!!!!FUJ!!!!“ uvedl další diskutující.

Objevily se také spekulace, že mazání křížů může být jakási forma reklamy. „Kdy bude prosím islámský týden? Nechápu proč retušujete kříže - není lepší použít jinou fotku a vyhnout se tak pohoršení, nebo ctíte, že i špatná reklama je dobrá reklama?“ napsal Aleš Přistál na facebooku Lidlu.

Zástupci Lidlu na komentáře reagovali omluvou slovy o tom, že řetězec rozhodně nechtěl nikoho urazit. „V tomto případě se jednalo o výrobek prodávaný na mnoha evropských trzích současně v rámci tematické akce Řecký týden. Design obalu byl proto navržen mezinárodním týmem. Součástí naší obchodní politiky jako mezinárodní obchodní společnosti je zachování náboženské a politické neutrality,“ uvedl Lidl.

Témata: lidl | češi | EuroZprávy.cz
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Brnem se kutálí obří hrášek. Připomíná výročí Mendela

05.07.2020 20:17 V Brně centru Brna se objevil obří hrášek. V průměru má sedm metrů a je upoutávkou na blížící se…

Brněnská hvězdárna představí unikátní terralónu, obří model Země

05.07.2020 19:10 Návštěvníci Hvězdárny a planetária Brno budou moci od 6. do 12. spatřit unikátní terralónu,…

Babiš: Matka Země a otec Slunce nám poslaly vzkaz, zatmění je znamení.…

23.06.2020 22:08 Aktualizováno Příznivci premiéra Andreje Babiše si už zvykli, že každou neděli vydává na sociální síti své…

Vědci z Brna objevili nový způsob likvidace klíšťat

20.06.2020 22:04 Aktualizováno Rozsáhlý výzkum brněnských vědců vedl ke zjištění, že některá klíšťata nesají pouze krev, ale pijí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy