Lidl opět rozzuřil Čechy. Z letáků odstranil křesťanské kříže, lidé běsní a posílají ostré vzkazy

Praha – Lidl se po kauze s černošským modelem na letáku opět postaral o pořádný rozruch. Tentokrát z obalu některých svých výrobků umazal křesťanské kříže na kostelích. A lidem se to vůbec nelíbí.

Lidl, supermarket

Retuše křížů se dotkla série výrobků Eridanous prodávaných při akci Řecký týden v Lidlu. Upozornil na to zpravodajský web belgické televize RTL na základě upozornění rozhořčených zákazníků.

Zprávu zaznamenali i Češi, kteří zaplavili facebookové stránky rozzlobenými vzkazy. „Dáváte ne své výrobky kostely bez křížů, Chcete Evropu bez Evropanů? Tak táhněte prodávat jinam, Tady být nemusíte. Ty vaše argumenty jsou tak na úrovni těch vrahů a vyžírků, co sem nelegálně lezou !“ napsal jedna z pohoršených zákaznic.

Lidl se ale hájí snahou zachovávat politickou a náboženskou neutralitu, tento argument ale rozčilené uživatele sociálních sítí neuklidnil „Co budete dělat na Mikuláše? Budete přelepovat ty tisíce čoko figurek? Nebo pro jistotu u vás nebudou tyto figurky? A reklamy na Vánoce budou? Nebo tento křesťanský svátek raději nebudete podporovat?“ zlobil se uživatel Roman Rak.

Někteří pak připomínali kauzu s černým modelem v letáku. „Takže černoši na letáku být můžou, ale kříže na kostele ne???? To už přeháníte!!! Sebemrzačení Evropské kultury v přímém přenosu!!!! To už postrádá zdravý rozum!!!!!FUJ!!!!“ uvedl další diskutující.

Objevily se také spekulace, že mazání křížů může být jakási forma reklamy. „Kdy bude prosím islámský týden? Nechápu proč retušujete kříže - není lepší použít jinou fotku a vyhnout se tak pohoršení, nebo ctíte, že i špatná reklama je dobrá reklama?“ napsal Aleš Přistál na facebooku Lidlu.

Zástupci Lidlu na komentáře reagovali omluvou slovy o tom, že řetězec rozhodně nechtěl nikoho urazit. „V tomto případě se jednalo o výrobek prodávaný na mnoha evropských trzích současně v rámci tematické akce Řecký týden. Design obalu byl proto navržen mezinárodním týmem. Součástí naší obchodní politiky jako mezinárodní obchodní společnosti je zachování náboženské a politické neutrality,“ uvedl Lidl.

Témata: lidl | češi | EuroZprávy.cz

Zájem o roušky, respirátory i antigenní testy v řetězcích klesl

19.07.2021 13:27 Tuzemské potravinářské řetězce sledují oproti předchozím měsícům nižší zájem o roušky, respirátory…

Praha nepovolila velkoplošné obrazovky, lidé na fotbal vyrazili do…

03.07.2021 21:01 Na vyprodané zahrádce restaurace v Riegrových sadech na Žižkově fotbaloví fanoušci do posledních…

Zkuste ulovit záhadná svítící oblaka

29.06.2021 12:51 Opět je tu období, kdy můžete po západu Slunce sledovat tzv. noční svítící oblaka. Jak vypadají?…

Pokutování za volný byt, volební priorita ČSSD, nás přibližuje 50. létům

28.06.2021 14:31 NÁZOR - Komentář Lukáše Kovandy hodnotící ekonomické body předvolebních priorit ČSSD, zejména pak…

Související:

Právě se děje