Duel Babiše a Zaorálka nenechává klidnými ani komunisty. Šéf hnutí ANO nemá argumenty a je zbabělý, myslí si

Praha - Předvolební debata Andreje Babiše (ANO) a Lubomíra Zaorálka (ČSSD), kterou odvysílá komerční TV Nova 19. října před volbami, netrápí jen pravicovou opozici. Ke kritice konceptu se přidala také KSČM ústy svého poslance Alexandra Černého. Babišovu účast vnímá jako zbabělost a neschopnost argumentovat, Zaorálka označuje za loutku.

Přidejte svůj názor 42 komentářů

Rey Koranteng

Předvolební duel na komerční stanici by měl uvádět Rey Koranteng. Andrej Babiš dal přednost účasti v této debatě před superdebatou na veřejnoprávní České televizi (ČT) a následně vyzval svého hlavního rivala Lubomíra Zaorálka (ČSSD), aby se k němu připojil. Zaorálek na výzvu kývl.

Tím ale naštval většinu politického spektra. Zejména pravicová ODS vyčítá Babišovi, že se vyhýbá konfrontaci s pravicovou opozicí. Podobný názor má také TOP 09 Miroslava Kalouska a někteří komentátoři, jež se domnívají, že Babiš má tak v šachu i komerční stanice. Kalousek i Fiala byli totiž "přesunuti" v předvolebních debatách TV Prima. Machinace s debatami se nelíbí ani levicové KSČM.

Proti závěrečnému duelu se ohradil poslanec KSČM Alexander Černý. "Já a jen já, i tak by se dalo nazvat jednání exministra Babiše a pohasínající hvězdy ČSSD Zaorálka. Formát poslední předvolební debaty, který si de facto na TV Nova domluvil patrně Andrej Babiš, je z hlediska regulérnosti politické soutěže zcela k ničemu. Střetnou se v něm dva zástupci současné vládní koalice Andrej Babiš a Lubomír Zaorálek, kterého si k sobě přizval Babiš. Exministr financí se odmítl zúčastnit diskuze navazující na předvolební debaty odborných zástupců politických stran v České televizi. Střetnutí s lídry opozičních stran či dalšími potenciálními kandidáty do Poslanecké sněmovny odmítl," zlobí se poslanec. 

"Hlavou mu patrně letí otázka, co kdyby byl někdo lepší než já? A moderátor příliš informovaný a připravený? Neschopnost konfrontace s argumenty i neuvěřitelná zbabělost. To vše tímto krokem o sobě říká předseda Hnutí ANO 2011. Patrně nemá na to, aby obstál v přímém střetu s politickou konkurencí," hodnotí jednání Andreje Babiše. 

ODS označila jeho protivníka Zaorálka za "užitečného idiota", komunisté jsou mírnější, Zaorálek je podle nich "ochotné křoví". Komunistovi nejvíce vadí, že opozice nebude mít možnost oba pány konfrontovat s tím, jak vládli. Vyjadřuje také pochybnost, zda s touto konfrontací přijde moderátor Koranteng. 

"Kam zmizela férovost politické soutěže a chuť říci svým soupeřům pravdu do očí? Naskýtá se otázka, je Zaorálek s Babišem domluven na další spolupráci a svou přítomností sehraje směšnou, ale pro Babiše užitečnou loutku?" táže se poslanec řečnicky. 

Vstupte do diskuze (42)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bára Štěpánová: Češi si nechají sebrat svobodu za tisícovku měsíčně navíc.…

16.01.2019 12:28 V předvečer 50. výročí upálení Jana Palacha v pořadu Interview na ČT24 vystoupila herečka Bára…

Co to kecáte? Luděk Sobota promluvil o nadávkách, které si vyslechl kvůli…

15.01.2019 22:21 Aktualizováno Herec a komik Luděk Sobota před pár lety převzal z rukou prezidenta Miloše Zemana státní…

Výročí cesty za svobodou: 30 let od Palachova týdne

15.01.2019 20:33 Dnešek je třicetiletým výročím začátku Palachova týdne nebo-li Palachiády. Bylo to období, kdy lidé…

Neznáte ho? Hledá se skaut z pohřbu Jana Palacha. Zjišťovali jsme víc

15.01.2019 14:45 Českou mediální scénou a sociálními sítěmi začíná kolovat černobílá fotografie malého chlapce na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama