EU chce, aby Česko přejmenovalo Karlův most na Most Václava Havla? Zpráva vyvolala pořádný poprask

Praha – Na internetu existuje celá řada serveru, které parodují aktuální dění a zpravodajství. Je to případ i České republiky, kde je možné jich najít hned několik. Jak se ale zdá, lidé často nedokáží rozlišit, že jde o legraci – a to ani když se v článcích objevují úplné nesmysly. Dokazuje to i jeden aktuální případ.

Praha

„Po dlouhých staletích by Karlův most mohl změnit svoje jméno. Evropská unie se totiž opět vměšuje do vnitřních záležitostí České republiky a požaduje, aby Česká republika přejmenovala Karlův most na Most Václava Havla. Jméno prvního českého prezidenta by tak po největším české letišti mohl nést i nejznámější a historicky nejcennější český most,“ objevilo se na facebooku parodické skupiny AZ247 - víc než jen pravda.

Větčina čtenářů pochopila, že jde o legraci. Někteří dokonce navrhli ještě jiné pojmenování Karlova mostu. „Přejmenovávat se bude. Ale na Třískův Most. Po Václavu Havlovi se zásadně jmenují místa, se kterými nemá nic společného,“ napsal uživatel Hubert Cumberdale.

Přestože již samotný název skupiny mnohým napoví, že nejde o skutečnost, někteří těmto slovům uvěřili a ihned se začali rozčilovat. „Tak to teda ne, ať si rovnají okurky a opečovávají své nové muslimské občany a nám už dají laskavě pokoj. Most je Karlův a tomu taky zůstane. Už nový název letiště je opičárna,“ zlobila se na facebooku uživatelka Monika Myslikovjanová.

„Ale to snad chcete nebo ne? Vždyť chcete eurounijního vlezdoprdelku Babiše, Sobotku a jiné šmejdy! Kdo říká, že něco podobného nemůže přijít? Vymysleli už horší absurdity..Jestli se vám to nelíbí a chcete si zachovat národní hrdost a jste vlastenci, tak zvedněte zadky jděte k volbám! A volte SPD nebo stranu Svobodných, ale nefňukejte tu nad možnými rozmary EU,“ přisadila si další.

Věc nakonec museli vysvětlit sami autoři „zprávy“. „Na malou chvíli budeme psát vážně. Na článku sdíleném před cca 3 hodinami krásně vidíme, jak někteří lidé vůbec nečtou, co sdílejí. Prostě uvidí nadpis 'EU požaduje po Česku, aby přejmenovalo Karlův most na Most Václava Havla' a hned to sdílejí. Článek si nepřečtou, ani neověří a sdílejí to jako pravdu,“ vysvětlují.

Poukazují také na to, že to, že jde o parodickou právu, je poznat při otevření článku. „Přitom v článku se mimo jiné píše o Evropském výboru pro zásahy do suverénních států, o tom, že české zdravotnictví nemá peníze, a tak platí zdravotní sestry místo penězi plastovými víčky a o tom, že Česko přijme 1000 uprchlíků, které rozdělí mezi 1000 náhodně vybraných sluníčkářů, kteří si uprchlíky vezmou domu," poukazují na jasné absurdity v textu.

„Za redakci AZ247 tak chceme říct, že jsme proti jakémukoli celostátnímu referendu, ve kterém by se rozhodovalo o důležitých věcech, či dokonce o budoucím směřování celého státu. Když se stovky lidí nechají zblbnout naprosto očividnou satirou, jak jednoduše je asi dokáží ovlivnit populisté jako Tomio Okamura – SPD?“ dodává k ostré reakci některých čtenářů server.

Češi vybrali 30 milionů korun, koupí Ukrajině tank

03.10.2022 14:26 Češi se složili na nákup tanku pro Ukrajinu. Potřebných 30 milionů korun vybrala kampaň Dárek pro…

Výcvik ukrajinských vojáků v Německu kdosi špehoval pomocí dronů

03.10.2022 05:22 Během noci na sobotu kdosi pomocí dronů špehoval výcvik ukrajinských vojáků v Německu ve vojenském…

Chladné počasí si bere pauzu. Do Česka přijde babí léto

01.10.2022 06:30 Do Česka příští týden přijde babí léto. Postupně se začne oteplovat a od poloviny týdne denní…

Neštěstí v Bratislavě: Pět mrtvých, další se zranili po nárazu auta do…

03.10.2022 18:31 Nedělní nehoda na zastávce městské hromadné dopravy (MHD) v centru Bratislavy má pět obětí. Čtyři…

Ministerstvo zahraničí vyzvalo Čechy, aby opustili Rusko

03.10.2022 14:07 Ministerstvo zahraničí dnes vyzvalo české občany, aby opustili Rusko kvůli hrozbě zhoršení…

Dopady změny klimatu podle experta zvyšují pravděpodobnost migrace do měst

20.09.2022 14:19 Dopady změny klimatu podle Roberta Stojanova z Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity…

Prezident Zeman v Lánech zapálil vatru k výročí Masarykova úmrtí

17.09.2022 21:01 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman dnes v Lánech na Kladensku zapálil Masarykovu vatru na počest 85. výročí…

Z Charlese je Karel. Jazykový ústav vysvětlil počeštění králova jména

09.09.2022 15:27 Aktualizováno Jméno nového britského krále se zřejmě v češtině bude vyskytovat ve dvou formách, a to jako Karel…

Související:

Právě se děje

reklama