Těžkej Pokondr a cenzura? Zakázali nám i Gotta. je to čecháčkovské a neprofesionální, tvrdí moderátoři

Praha - Jak jsme vás již informovali, Těžkej Pokondr skončil na Frekvenci 1. Moderátoři Miloš Pokorný a Roman Ondráček si stěžovali na cenzuru a poukazovali na to, že jim jejich nadřízený mluví do výběru hostů.  Ředitel rádia Miroslav Škoda vše uvádí na pravou míru, ani to ale Pokondru nestačí.

rádio

„Současná situace je vyústěním neshody ohledně dramaturgie pořadu a opakovanému nedodržování povinností při odbavení komerčních sděleních,“ uvedl Škoda na stránkách Frekvence 1. Nelíbí se mu ani fakt, že v souvislosti s jeho osobou moderátoři použili slovo kretén. „Já se dokážu s lidmi domluvit slušně, bez nutnosti urážek. Ale každý jsme jiný. Vyjadřovat se takto do éteru považuji za neprofesionální chování,“ uvádí.

Není prý pravda, že by zakazoval moderátorům zvát si hosty. „O hostech vždy vedeme s moderátory dialog a pozvánky hostům chodí až po vzájemné dohodě. Znovu musím zmínit, že ze zákona má odpovědnost za vysílání provozovatel, nikoliv moderátor. K tíži provozovatele tak jdou případné pokuty, obvinění, trestní stíhání, sankce. Právo veta proto uplatňujeme pouze v případě, že hrozí porušení zákona nebo pokud je to proti principům a zaměření pořadu,“ vysvětluje Škoda s tím, že jeho zájmem je především spokojené publikum. 

K rozhovoru se na sociálních sítích vyjádřili také Pokorný a Ondráček. „Se zájmem a úsměvem jsme si přečetli vyjádření Miroslava Škody ohledně nás, tedy Těžkýho Pokondra,“ přiznali. „Mirek se s oblibou zaštiťuje frázemi typu 'na prvním místě jsou naši posluchači', nebo 'musíme respektovat zákon!' Atd. Udělali jsme pro F1 2320 rozhovorů, které co do zájmu - počtu posluchačů neměli v českém éteru konkurenci. Velká většina pozvaných hostů chodila do radia 'za námi' a i pro nás byli a stále jsou posluchači prioritou. S tím rozdílem, že my s hosty nechceme 'kšeftovat' a jde nám o atraktivitu a především AKTUÁLNOST,“ vzkazuje Pokondr.

Kauzu odstartoval fakt, že si moderátoři nemohli pozvat novináře Jaroslava Kmentu, který měl hovořit nové knize Boss Babiš. Podle Škody není důvod, proč by na ní měla být v rádiu reklama. „Rozhovor s investigativním novinářem patří po volbách do pořadu Pressklub na Frekvenci 1 k Luboši Xaverovi Veselému, který má s politicky laděnými rozhovory mnohem větší zkušenost,“dodal. Ani s tím ale Pokondři nesouhlasí. „To, co Mirek nechce chápat, je fakt, že brát si hosta měsíc a více po vydání knihy, CD, premiéře filmu atd. kdy už bylo vše JINDE (i u konkurence) řečeno, nezajímá nás,“ vzkazují moderátoři.

„Bohužel velkou část hostů, které navrhujeme my, on nezná….a to se potom špatně diskutuje… Ať je to fér, nebylo tomu tak vždycky, byly doby, kdy jsme se v rámci kompromisu byli schopni domluvit. Chceme se vyhnout trapným situacím, ke kterým v poslední době docházelo, a tady buďme konkrétní. 10 minut před rozhovorem s Richardem Mullerem a Adélou Banášovou, jsme dostali informaci od Miroslava Škody, jestli víme, že projekt Ona&On je podporován konkurenčním Rádiem Impuls, tudíž oba rozhovory mají být zrealizovány jinak,“ popisují, jak to funguje v praxi.

A to není jediný případ. „Mimochodem před rokem nám byl zakázán i Karel Gott, který vystupoval na opět na konkurenčním Rádiu Impuls na akci Český Mejdan. Neprofesionální, malicherné, čecháčkovské! Ale už dost. Bylo to i fajn na F1, ale teď už podobných 'Story' bolo dosť,“ dodává Pokondr.

Mrazivé počasí zatím nepřijde, uklidňují meteorologové. Vyhráno ale není

21.09.2021 06:30 Ačkoliv budou teploty v noci padat v následujících dnech až ke dvěma stupňům, mrazy nás zatím ještě…

Rusko je odpovědné za zavraždění Alexandra Litviněnka, rozhodl evropský…

21.09.2021 11:38 Rusko je odpovědné za smrt zběhlého ruského agenta Alexandra Litviněnka v jeho londýnském exilu v…

Soudní dvůr EU vyměřil Polsku pokutu půl milionu eur za každý den provozu…

20.09.2021 22:03 Soudní dvůr Evropské unie dnes vyměřil Polsku pokutu ve výši půl milionu eur (12,7 milionu korun)…

Maláčová chce minimální mzdu 18 tisíc, Babiš by rozhodnutí nechal na…

20.09.2021 22:04 Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) by bylo nejlepší, aby o navýšení minimální mzdy rozhodla až…

Švédská matrika zamítla žádost páru, který chtěl pojmenovat dítě Vladimir…

21.09.2021 07:48 Švédská matrika odmítla žádost páru, který chtěl svého syna pojmenovat po ruském prezidentovi. …

Lidé dnes mohou na Brněnské přehradě navštívit zázemí lodní dopravy

11.09.2021 06:52 K 75. výročí zahájení lodní dopravy na Brněnské přehradě dnes připravil brněnský dopravní podnik…

Čeští hasiči bodují. Na mistrovství světa juniorů už mají pět medailí

12.08.2021 19:45 Česká výprava na hasičském mistrovství světa dorostenců v chorvatském Čakovci vybojovala pět…

Související:

Právě se děje

reklama