Chodím s Matějem Stropnickým, práskl před volbami herec. A šéf Zelených vyšel s pravdou na světlo

Praha - Herec Daniel Krejčík (23), který se objevil například v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, před několika dny bulváru prozradil, že chodí s předsedou Strany zelených Matějem Stropnickým (34). Politik několik dní mlžil, nakonec ale přiznal pravdu.

Přidejte svůj názor 116 komentářů

Matěj Stropnický, předseda Strany zelených
doporučujeme

„Matěj je skvělej kluk, hrozně chytrej,“ popisoval Krejčík Stropnického. „Jenom mě mrzí, že když jdeme spolu po ulici, tak nemůžu vzít Matěje ani za ruku...“ řekl Blesku.

Předseda Strany zelených na dotaz serveru EuroZprávy.cz ohledně vztahu s hercem nereagoval. „Matěj je nespokojený s tím, jaké jsou jeho preference ve volbách, a tak stále neví, jestli se má 'vyoutovat', čímž by mohl přilákat nové voliče z řad homosexuálů,“ uvedl Krejčík.

Stropnický nakonec prolomil mlčení a Blesku informaci potvrdil. „Je to tak, chodím s Danielem Krejčíkem, je to skvělej kluk. Ano, chci reagovat na váš článek a potvrdit, že jsem na kluky. Je to super věc, s Danem obzvlášť. A jestli náš vztah vydrží toto, tak už vydrží vše,“ uvedl politik.

S Krejčíkem se prý poznal v divadle a chodí spolu asi dva měsíce. Ani doma prý svého přítele ještě nepředstavil. Uvedl také, že jeho rodina o jeho homosexualitě ví už asi do jeho dvaceti let.

„Já osobně jsem si chtěl chránit své soukromí. Hlavní důvod, proč tento rozhovor dělám, je, že chci dát stop spekulacím a veřejně promluvit. V české politice jsem zřejmě první, přestože je v jiných stranách taky řada homosexuálů,“ uvedl na dotaz, proč svou orientaci tak dlouho tajil.

Zelení podle Stropnického jako jediná strana naprosto důsledně hájí práva komunity leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů (LGBT). "Dvě věci vidíme jako nejpodstatnější: adopce dětí a přiznání vdovských/vdoveckých důchodů. Ale vlastně chceme, aby měli lidé žijící ve stejnopohlavních svazcích prostě stejná práva jako manželé," shrnul. Zelení patřili v průzkumech ke stranám, jejichž možný volební zisk se blížil pěti procentům potřebným ke vstupu do Sněmovny.

Od iniciativy Jsme fér, která hodnotí jak strany a jejich kandidáti a kandidátky podporují gaye a lesby, získali Zelení jako jediní známku 1. na druhém místě se umístili Piráti. Naopak pětku si odnesli lidovci, ODS, SPD, Svobodní a TOP 09.

Z předních politiků v Česku svou homosexuální orientaci zatím žádný dobrovolně neoznámil. Nedobrovolným veřejným coming outem v době, kdy vedl ministerstvo dopravy v úřednické Fischerově vládě, prošel v roce 2010 Gustav Slamečka. Předcházel tomu výrok odboráře Jaromíra Duška o spiknutí homosexuálů ve vedení ministerstva dopravy a Českých drah.

Loading...
Vstupte do diskuze (116)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do brněnské zoo dorazila samička pandy červené

19.09.2019 13:54 K Mezinárodnímu dni pand červených dostala brněnská zoo dlouho očekávaný dárek. Samce pandy červené…

Dagmar Pecková promluvila: Babišovci mě chtěli zlikvidovat, tak si…

18.09.2019 00:37 Aktualizováno Mezzosopranistka Dagmar Pecková skončila jako operní pěvkyně. V rozhovoru s Pavlem Štruncem pro web…

Zahrada Čech 2019 probíhá v Litoměřicích. Co vás potěší?

15.09.2019 09:51 V Litoměřicích v pátek odstartoval začal tradiční podzimní veletrh Zahrada Čech. Největší prodejní…

Ruské sankce kvůli soše? Za trest by si mohli odvézt Zemana i s jeho…

13.09.2019 17:56 Aktualizováno Sochu sovětského maršála Ivana Koněva z mizí z Prahy 6, nahradí ji nový památník osvobození…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama