V Brně se rozsvítí vánoční strom na náměstí Svobody, má 18 metrů

Brno - Na náměstí Svobody v Brně s dnes v 17:00 rozsvítí vánoční strom. Smrk ztepilý měří 18 metrů a bude ozdobený bílými světýlky a zlatými a červenými prvky, řekla mluvčí Turistického informačního centra Gabriela Peringerová.

Vánoce, ilustrační fotografie
doporučujeme

Stromu, Vánocům i Brnu požehná brněnský biskup Vojtěch Cikrle. Rozsvícením stromu začnou vánoční trhy, které potrvají do 23. prosince.

Čtyřicetiletý smrk vyrostl ve Školním lesním podniku Masarykův les Křtiny v polesí Bílovice. Brno si odtud bere strom každoročně podle tradice básníka a spisovatele Rudolfa Těsnohlídka. Právě on v roce 1919 našel u Bílovic odloženou dívku a zachránil ji. Později inicioval vztyčení Stromu republiky na náměstí v Brně a uspořádal pod ním sbírku pro opuštěné děti.

Program na náměstí začne už v 16:00. V plánu je hudební vystoupení, světelná show, proslov primátora Petra Vokřála (ANO) a biskupa Cikrleho a po rozsvícení stromu i videomapping, čili projekce na fasádách budov. Nabídne oživlé postavičky Leoše Janáčka, Rudolfa Těsnohlídka, ale také Boleslava Polívky nebo Miroslava Donutila.

Vánoční trhy na náměstí Svobody nabídnou desítky stánků, bohatý program a zimní bar. Stánky s vánočním sortimentem budou i na Zelném trhu a na Moravském náměstí. Gurmánské speciality mohou lidé ochutnat ve stáncích na Dominikánském náměstí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OBRAZEM: V Praze se po třech letech otevřela nová trojská lávka

26.10.2020 06:28 V hlavní městě byla otevřena lávka mezi Císařským ostrovem a Trojou, která nahradila konstrukci…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama