Kabáti vrací Slavíka: Tleskáme, bodujete. Gesto skupiny ocenil Klaus i Samková. Pak se ozval sám Karel Gott

Praha – Jak jsme vás již informovali, skupina Kabát vrátí Českého slavíka, kterého získala v sobotu. Nelíbí se jí odebrané hlasy pro skupinu Ortel a jejího frontmana Tomáše Ortela. Gesto Kabátů už ocenila celá řada známých osobností.

Přidejte svůj názor 76 komentářů

Český slavík 2017
doporučujeme

Kabáti vrací Českého slavíka pořádající agentuře Musica Bohemica. Pokud agentura doloží skutečné počty hlasů pro kontroverzní Ortel a Kabát jich bude mít více, přijme skupina cenu zpět. Problém se ale může týkat také kategorie Zpěvák roku nebo kategorie Absolutní vítěz.

„Osobně se chci setkat s ředitelem pořádající agentury Musica Bohemica, panem Jaroslavem Těšínským. Věřím, že mi celou situaci vysvětlí. Teprve potom budu schopen posuzovat zmíněný problém," uvedl v reakci na celou kauzu Karel Gott, vítěz kategorie Zpěvák roku. Těšínský už uvedl, že chce s muzikanty o záležitosti jednat.

Spory o Slavíka na sociálních sítích komentují i politici či další známé osobnosti. „Koncert jsem dnes kvůli pražskému sněmu nestihl. Škoda. Ale Kabát dnes bodoval i fair-play přístupem ke Slavíkům,“ ocenil přístup Kabátů Václav Klaus mladší.

„Musica Bohemica: Kabát vyřkl Ortel nad Slavíkem,“ komentoval dění na twitteru europoslanec hnutí ANO Petr Ježek.

„Nikdo by nevěřil, že za anketou Český slavík Mattoni stojí manipulace s počty hlasů. Skupina Kabát se rozhodla dočasně vrátit své ocenění, dokud se kauza s počty hlasů nevyřeší. Za což jim patří obdiv. Pořadatel i titulární sponzor Mattoni by se měl naučit vysvětlit způsob počítání hlasů. Z reklamní slávy teď zůstala jen pachuť. Je v tom cosi zkaženého. Stejně tak nám totiž v horkém létě nechutnala ochucená zakalená voda Mattoni. I teď nejsme ochotni strávit manipulovaného Českého slavíka Mattoni, říká poslankyně KSČM Miloslava Vostrá.

„Udělal bych to stejně jako Kabát. Tleskám. I bez ceny jsou u mě nejlepší,“ pochválil přístup rockové skupiny ekonom Vladimír Pikora.

Postoj kabátů ocenila také advokátka Klára Samková. „Z prohlášení skupiny Kabát mám opravdovou radost. Páni organizátoři totiž nechápou jednu zásadní věc: že nespravedlnost je nespravedlností i pro ty, kdo z ní mají výhodu. Neoprávněně získaná výhoda - zde ocenění - totiž poškozují dobré jméno víc než kdyby Kabáti skončili druzí, anebo, per analogiam k mému oboru, by soud byl prohrán čestně, na základě spravedlivého rozsudku. Jednou vypuštěná nespravedlnost vypouští svůj puch pod nos všem bez rozdílu: to je totiž její esenciální vlastnost… Jo: a jsem opravdu, ale opravdu, opravdu ráda, že Kabáti tohle chápou. A moc jim děkuji za jejich postoj. Myslím, že právě udělali pro pojem "spravedlnost" víc, než české soudy za posledních 27 let (o létech předchozích nehovoře…),“ napsala na svém facebookovém profilu.

Už dříve se k celé kauze vyjádřil také frontman Ortelu Tomáš Ortel. „Děkujeme dodatečně všem, kdo zaslal hlas (i když neuznaný) do ankety Český Slavík - veškerá snaha o umlčení a dehonestaci kapely Ortel a posléze mé osoby jen utvrzuje o správnosti naší cesty...“ vzkázal fanouškům na sociálních sítích.

Loading...
Vstupte do diskuze (76)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cenzura v Česku? Známý právník prozradil, co se u nás děje

13.08.2019 14:47 Není to tak dávno, co ústavního právníka Pavla Hasenkopfa sociální síť facebook zablokovala. Nyní…

Meteorický roj Perseid: Dnes v noci můžete sledovat nebeskou podívanou

12.08.2019 00:42 Lidé dnes mohou na noční obloze pozorovat padající hvězdy. Z dnešní noci na úterý vyvrcholí…

Nejmladší šéfkuchař, porotce Masterchef a nejznámější farář, přesto Polák,…

10.08.2019 17:54 ROZHOVOR - Milý rozhovor o tom, když se jednoho letního podvečera, na jednom mimořádném letním…

Televizní pořad Jiřího Ovčáčka dostal název. Jak se bude talkshow jmenovat?

09.08.2019 16:19 Aktualizováno Diskuzní pořad hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka, na který před několika dny upozornil server…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama