Striptérka nebo elektrokolo. Tohle si přejí na Vánoce důchodci

Praha - Projekt Ježíškova vnoučata funguje už druhým rokem. Letos však pokrývá celou zemi. Jaké přání mají senioři v domovech důchodců?

Přidejte svůj názor

Důchodci
doporučujeme

Projekt Ježíškova vnoučata odstartoval loni na jaře na Facebooku, kde bylo možné darovat seniorům ze všech domovů na Vysočině nějaký dárek. Nakonec se podařilo splnit zhruba 600 vánočních přání. Letos se projektu ujal Český rozhlas, který spolupracuje s domovy po celé České republice. Cílem bude splnit seniorům tisíce přání.

Zatím se to daří. Podle údajů se podařilo splnit přes dvanáct a půl tisíce vánočních přání. Více jak jeden tisíc se momentálně vyřizuje. Pokud chcete udělat seniorům radost a zapojit se do projektu, pak chybí ještě přes 150 dárků. A co si důchodci v domovech nejčastěji přejí?

Od jednotlivců, kteří si přejí například televizi, bezdrátová sluchátka, aby nerušili spolubydlící, satelit, křeslo apod, až po domovy jako takové, které žádají například vícemístné auto, komorovou pec na keramiku, defibrilátor nebo projektor s plátnem. 

Jediné dárky, které patří do kategorie skromných, jsou vlna na pletení, mikina, svetr, audiokazeta a bonbony. Mezi ty nejdražší, které si přejí jednotlivci, patří elektrokolo nebo elektrický invalidní vozík. Nejkurióznější vánoční přání je striptérka.  

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Útok na Českou televizi: Příčinou je zamezit sledování hokeje

21.05.2019 13:59 Web České televize (ČT) se dnes stal terčem internetových útoků, které omezily jeho funkčnost.…

Ministerstvo zahraničí ČR ocenilo konec války v seriálu Hra o trůny

21.05.2019 11:17 Aktualizováno Česká diplomacie dnes na svém facebookovém účtu ocenila konec válčení v seriálové Hře o trůny.…

Na Helicopter Show v Hradci Králové se představí desítky vrtulníků

18.05.2019 05:24 Na letišti v Hradci Králové se dnes na 18. ročníku Helicopter Show představí několik desítek…

Potravinová sbírka: Lidé dnes mohou v obchodech věnovat jídlo a drogerii…

18.05.2019 04:42 Ve stovkách obchodů po celé republice a nově také na internetu se dnes už posedmé uskuteční Národní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama