Striptérka nebo elektrokolo. Tohle si přejí na Vánoce důchodci

Praha - Projekt Ježíškova vnoučata funguje už druhým rokem. Letos však pokrývá celou zemi. Jaké přání mají senioři v domovech důchodců?

Přidejte svůj názor

Důchodci
doporučujeme

Projekt Ježíškova vnoučata odstartoval loni na jaře na Facebooku, kde bylo možné darovat seniorům ze všech domovů na Vysočině nějaký dárek. Nakonec se podařilo splnit zhruba 600 vánočních přání. Letos se projektu ujal Český rozhlas, který spolupracuje s domovy po celé České republice. Cílem bude splnit seniorům tisíce přání.

Zatím se to daří. Podle údajů se podařilo splnit přes dvanáct a půl tisíce vánočních přání. Více jak jeden tisíc se momentálně vyřizuje. Pokud chcete udělat seniorům radost a zapojit se do projektu, pak chybí ještě přes 150 dárků. A co si důchodci v domovech nejčastěji přejí?

Od jednotlivců, kteří si přejí například televizi, bezdrátová sluchátka, aby nerušili spolubydlící, satelit, křeslo apod, až po domovy jako takové, které žádají například vícemístné auto, komorovou pec na keramiku, defibrilátor nebo projektor s plátnem. 

Jediné dárky, které patří do kategorie skromných, jsou vlna na pletení, mikina, svetr, audiokazeta a bonbony. Mezi ty nejdražší, které si přejí jednotlivci, patří elektrokolo nebo elektrický invalidní vozík. Nejkurióznější vánoční přání je striptérka.  

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co se skrývá za zdravými potravinami? Experti před některými výrobky varují

22.02.2020 21:52 Aktualizováno Lidé často nakupují v obchodech různé polotovary označené jako zdravé potraviny. Většina z nich…

EXKLUZIVNĚ k výročí smrti kněze Toufara: Objevení hrobu nás dojalo, říká…

22.02.2020 18:29 Aktualizováno ROZHOVOR - Netajil se averzí vůči komunistům, před nimiž často varoval. Na svůj postoj páter Josef…

Vietnamci chtějí v Česku založit novou víru, zatím neúspěšně

15.02.2020 10:57 Společenství buddhismu v České republice, které zahrnuje zejména v Česku žijící Vietnamce, žádá…

Vesmírný karnavel na Kraví hoře

12.02.2020 11:55 Zimní měsíce jsou obdobím plesů a karnevalů, proto není divu, že se v sobotu 15. února 2020…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama