Jiří Menzel se probral z umělého spánku, jeho žena zveřejnila dojemné fotografie z nemocnice

Praha – Rodina Jiřího Menzela letos neprožívá právě veselý konec roku. Známý režisér musel nedávno podstoupit náročnou operaci mozku. Přesto teď mají Menzelovi důvod k radosti. Zdá se totiž, že se filmař zotavuje.

film Tlumočník
doporučujeme

Menzel asi před měsícem zkolaboval po návratu ze služební cesty na Slovensku. Podle spekulací zřejmě přechodil zánět středního ucha. Zamířil rovnou do Ústřední vojenské nemocnice, kde podstoupil náročnou operaci mozku, následně byl udržován v umělém spánku.

Rodina si nepřála stav Menzela příliš komentovat, na veřejnost se tak dostávaly jen kusé informace. Den před Štědrým dnem se ale jeho manželka Olga pochlubila dvěma fotkami, které naznačují, že se její manžel zotavuje a především že je při vědomí.

„Víra, naděje, láska... Krásné Vánoce přejeme," napsala Olga Menzelová ke dvěma snímkům, které zveřejnila na facebooku. Na jedné z nich leží Jiří Menzel na nemocniční posteli s lehkým úsměvem a kolem něj jsou jeho dcery Anna a Eva. Na druhé fotce pak dívky drží Menzela za ruku.

Podle informací televize Nova se Menzel probral z umělého spánku už minulý týden, ihned začal s rehabilitací. Vyhráno ještě nemá, ale podle zdroje z jeho okolí je vše na nejlepší cestě.

Menzel v roce 1968 získal Oskara za film Ostře sledované vlaky a to za nejlepší cizojazyčný film. Proslavil se také snímky Postřižiny, Vesničko má středisková, Rozmarné léto, Obsluhoval jsem anglického krále, Slavnosti sněženek, Na samotě u lesa nebo Donšajni.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Brnem se kutálí obří hrášek. Připomíná výročí Mendela

05.07.2020 20:17 V Brně centru Brna se objevil obří hrášek. V průměru má sedm metrů a je upoutávkou na blížící se…

Brněnská hvězdárna představí unikátní terralónu, obří model Země

05.07.2020 19:10 Návštěvníci Hvězdárny a planetária Brno budou moci od 6. do 12. spatřit unikátní terralónu,…

Babiš: Matka Země a otec Slunce nám poslaly vzkaz, zatmění je znamení.…

23.06.2020 22:08 Aktualizováno Příznivci premiéra Andreje Babiše si už zvykli, že každou neděli vydává na sociální síti své…

Vědci z Brna objevili nový způsob likvidace klíšťat

20.06.2020 22:04 Aktualizováno Rozsáhlý výzkum brněnských vědců vedl ke zjištění, že některá klíšťata nesají pouze krev, ale pijí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy