Kdo nahradí Václava Moravce v prezidentské debatě? Češi si vybrali jiného novináře, Hrad ale asi nadšený nebude

Praha – Jak jsme vás již informovali, Václav Moravec odmítl moderovat debatu mezi prezidentskými kandidáty Jiřím Drahošem a Milošem Zemanem na České televizi. Lidé už proto spekulují, kdo by jej mohl nahradit. Obzvláště jeden novinář získal silnou podporu.

Martin Veselovský

„V neděli večer jsme se s GR ČT dohodli na tom, ze závěrečnou TV debatu nemoderuji,“ oznámil v úterý večer na twitteru Václav Moravec. Pro server Mediář.cz dodal, že se neshodl s vedením ČT na formátu a stopáži. Navíc prý jeho odmítavý postoj odblokoval odmítavý postoj kancléře Mynáře k účasti prezidenta Zemana v závěrečné debatě ČT.

Řadu diváků veřejnoprávní televize toto oznámení zaskočilo, rychle se ale oklepali. A hned začali spekulovat, kdo by mohl tuto důležitou diskuzi moderovat. A výsledek je jasný – ideálním kandidátem je prý Martin Veselovský. Na sociálních sítích dokonce vznikla skupina „Chci M. Veselovského za moderátora prezidentské debaty“. Za pouhý den tuto myšlenku podpořily tisíce lidí.

„Jelikož Václav Moravec odmítl moderovat debatu prezidentských kandidátů Jiřího Drahoše a Miloše Zemana v Česká televize, je i na nás, divácích, abychom se určitým způsobem vyjádřili, koho bychom místo něj v debatě chtěli vidět… Tímto bych rád na pozici moderátora debaty prezidentských kandidátů nominoval Martin Veselovský z DVTV ... pokud souhlasíte, dejte prosím "zúčastním se" nebo "mám zájem" a sdílejte prosím tuto událost dále,“ požádal zakladatel skupiny.

Veselovský je zkušený redaktor a moderátor, pracoval v rádiích, moderoval pořasdi na televizi Prima, Nova i ČT. Od ledna 2008 například moderoval pořad Události, komentáře na ČT24, odkud odešel v březnu 2014. V květnu 2014 spolu s moderátorkou Danielou Drtinovou a editorem Janem Rozkošným založil projekt DVTV, který začal dodávat videoobsah pro online deník Aktuálně.cz vydavatelství Economia patřící podnikateli Zdeňku Bakalovi.

Sám kanál DVTV odkaz na skupinu sdílela na svém facebookovém profilu se slovy: „Tohle je zajímavý nápad, jestli stále platí, že Česká televize hledá moderátora na prezidentskou debatu... Díky za důvěru! Chtěli byste, aby superdebatu kandidátů moderoval Martin Veselovský?“

Pokud by se Veselovský moderování debaty opravdu ujal, mohl by s tím mít Hrad problém. Miloš Zeman totiž dlouhodobě kritizuje Bakalu, který vlastní vydavatelství Economia. Opakovaně se nechal slyšet, že Bakala je podvodník a tunelář a že by měl sedět ve vězení. Označil jej dokonce za „nového Viktora Koženého“.

Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček navíc vede válku proti médiím patřícím do Bakalova vydavatelství. Deníku Hospodářské noviny (HN) a serveru Aktuálně.cz odmítl odpovědět na otázky k financování kampaně prezidenta Miloše Zemana a odkázal je na zákon o svobodném přístupu k informacím. Podle Ovčáčka vydavatelství Economia účelově a záměrně již delší dobu šíří dezinformace s cílem poškodit v očích veřejnosti prezidenta republiky.

Hrad ale může být v klidu. České televize totiž nemá v úmyslu volání diváků vyslyšet. „Debatu bude moderovat Světlana Witowská," uvedla na dotaz severu EuroZprávy.cz tisková mluvčí ČT Karolína Blinková. 

Měsíc, Země, Mars – Lunalón, Terralóna, Marsmeloun na Kraví hoře

02.08.2021 17:52 Odehraje se něco jako z vědecko-fantastického filmu. Od čtvrtka 5. srpna do čtvrtka 12. srpna se na…

Ignis Brunensis 2021 v Brně si udržel mezinárodní styl i v koronavirové…

02.08.2021 13:42 Koronavirus sužující už druhým rokem prakticky celou planetu přinesl mnoho změn do obvyklého…

Zájem o roušky, respirátory i antigenní testy v řetězcích klesl

19.07.2021 13:27 Tuzemské potravinářské řetězce sledují oproti předchozím měsícům nižší zájem o roušky, respirátory…

Praha nepovolila velkoplošné obrazovky, lidé na fotbal vyrazili do…

03.07.2021 21:01 Na vyprodané zahrádce restaurace v Riegrových sadech na Žižkově fotbaloví fanoušci do posledních…

Zkuste ulovit záhadná svítící oblaka

29.06.2021 12:51 Opět je tu období, kdy můžete po západu Slunce sledovat tzv. noční svítící oblaka. Jak vypadají?…

Pokutování za volný byt, volební priorita ČSSD, nás přibližuje 50. létům

28.06.2021 14:31 NÁZOR - Komentář Lukáše Kovandy hodnotící ekonomické body předvolebních priorit ČSSD, zejména pak…

Související:

Právě se děje