Šéf Muslimské unie v ČR se pustil do Zemana: Prezident má problémy třeba vstát ze židle

Praha - Ředitel Muslimské unie v České republice Muhamed Abbas dává najevo, že není nadšen znovuzvolením prezidenta Miloše Zemana. Na svém facebookovém profilu muslim vyjádřil pochyby nad tím, zda je možné v demokratických volbách vybrat vždy toho nejvhodnějšího kandidáta.

Přidejte svůj názor 257 komentářů

Muhamed Abbas

Abbas po vyhlášení výsledků českých prezidentských voleb situaci okomentoval na sociálních sítích. „Výsledky voleb mě vedou k diskuzi, jestli demokracie dokáže zákonitě vybrat nejlepšího kandidáta v jisté zemi? Je demokracie vůči diktatuře třeba v zemi 3. světa v tomto směru záruka?" zajímá šéfa Muslimské unie.

Poukazuje například na situaci v jeho rodném Súdánu. „Ve 3. světě jako za dobu komunismu tady byly volby....zajímavé je, že například v Súdánu se lidé nemění v parlamentu často, velká část z nich jsou v parlamentu bez ohledu na to, jaké by bylo demokratické nebo nedemokratické shromáždění,“ píše.

Miloš Zeman se netají svými negativními názory na islám a přijímání uprchlíků z muslimských zemí. V minulosti například řekl, že „umístit muslimské těžko slučitelné migranty na naše území by znamenalo vytvořit podhoubí pro případné teroristické útoky“.

Jeho slova Abbas nekomentuje, spíše poukazuje na Zemanův zdravotní stav. Zmiňuje třeba to, že prezident má problémy třeba vstát ze židle. „To viděl každý volič. A i kdyby zůstal do konce volebního období, nedokážu si představit, jak by se vyvíjel jeho fyzický stav, To není tajná informace," dodal muslim.

Narodil se v Súdánu a do Česka přijel začátkem 90. let, protože jeho otec tu byl velvyslancem. Po revoluci tu zakládal Českou muslimskou komunitu a nyní je šéfem Muslimské unie v Česku. Jeho manželka pochází z jižní Moravy.

Češi si jej mohou pamatovat například 20. z pořadu České televize Máte slovo, kde hájil myšlenku, že výpovědní hodnota ženy má poloviční hodnotu muže. Negativní pozornost na sebe také strhl, když hájil kamenování žen, nebo když naznačoval, že za teroristickým útokem v Paříži mohou Židé a Izrael. Muslimská obec v Praze se od těchto jeho slov distancovala.

Vstupte do diskuze (257)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel herec Stanislav Zindulka, bylo mu 86 let

14.03.2019 15:53 Aktualizováno Ve věku 86 let dnes zemřel dlouholetý člen hereckého souboru Činoherního klubu Stanislav Zindulka.…

Faltýnek junior skončí na Krymu? Češi vtipkují o nové kauze, přidal se i…

11.03.2019 16:46 Kauza kolem předsedy poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka, Kapsche, Faltýnkova syna Jiřího a…

Kraus se pustil do pirátského poslance Michálka. Vysmál se mu před celým…

08.03.2019 09:24 Moderátor Jan Kraus se ve své show pořádně navezl do pirátského poslance Jakuba Michálka, které…

Čtyři tuny polského masa plné salmonely. Většinu závadného masa už Češi…

06.03.2019 19:48 V lounském skladu Petr Novotný - Gastroplus, kde se minulý týden našla salmonela v polské zásilce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama