Lidé se bouří proti Babišovi: Chceme, aby se vzdal funkce! Iniciativa plánuje za 100 dní nasbírat milion podpisů

Praha - Premiér Andrej Babiš měl čas, aby se ukázat jako opravdový demokrat. Tento čas ale promrhal, tvrdí skupina stojící za kampaní "Milion chvilek pro demokracii". Iniciativa proto chce, aby se Babiš vzdal své funkce - a za sto dní chce získat podpis milionu Čechů, kteří tento nápad podporují.

Prezident Miloš Zeman jmenoval Andreje Babiše premiérem
doporučujeme

„My, níže podepsaní, pokládáme za nepřijatelné, aby 70 let po komunistickém puči a 29 let po sametové revoluci byl premiérem naší země trestně stíhaný člověk, vedený jako agent StB. Nebudeme dělat, že je to normální. Chceme, aby se Andrej Babiš vzdal funkce!“ uvádí se v prohlášení, které už podepsalo více než 6 tisíc lidí. Cílem je za sto dní nasbírat celý milion podpisů.

Akce navazuje na výzvu Chvilka pro Andreje. Její autoři uvádějí, že po 100 dnech od jejího zveřejnění se ukázalo těchto několik věcí. „Babiš nechce vést žádný dialog, Babiš nemyslel vážně své sliby o rozvíjení demokracie, Babišovo trestní stíhání je dobře odůvodněné, Babiš je oprávněně veden jako agent StB, Babiš ze sebe dál dělá oběť světového spiknutí,“ uvádí se na facebookové stránce iniciativy.

Právě kvůli těmto důvodům je podle signatářů výzvy nepřijatelné, aby takový člověk nadále stál v čele státu. „Chtěli jsme dát Babišovi šanci ukázat, zda své sliby o rozvíjení demokracie myslel vážně. Je na místě si přiznat, že svou šanci ukázat se jako opravdový demokrat Babiš promrhal. Jsme proto toho názoru, že přišel čas nejen monitorovat Babišovy kroky, apelovat na jeho 'slušnost a svědomí' a ukazovat rozpory mezi jeho sliby a realitou, ale také vyslovit nahlas to, co by vlastně mělo být samozřejmostí - je nepřijatelné, aby byl takový člověk premiérem demokratické země! Jsme přesvědčeni, že po chvilce pro Andreje přišel čas na Chvilku pro rezignaci,“ uvádí skupina.

Na webové stránce www.milionchvilek.cz proto byla zahájena kampaň „Milion chvilek pro demokracii". „Chceme za 100 dní získat milion podpisů pod 'Chvilku pro rezignaci'. I nadále budeme naplňovat základní účel našeho spolku, totiž 'podporovat a kultivovat demokratickou kulturu, občanskou angažovanost a veřejnou diskusi v České republice'. Budeme se i nadále zaměřovat zejména na Andreje Babiše, ale nebudeme se, stejně jako dosud, zaměřovat pouze na něho. Naším konečným cílem je totiž silná, zdravá a funkční demokracie jako taková. Andrej Babiš je jen jednou z jejích nemocí,“ tvrdí ti, kteří za výzvou stojí.

Spolek Milion Chvilek uvádí, že má asi deset členů, víc než sto dobrovolníků a stále se rozrůstá. "Nejsme navázáni na žádnou aktivistickou skupinu, politickou stranu, univerzitu či podnikatelské struktury," uvádí skupina. 

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V kvalitě života je Česko na 25. místě. Nejlépe se žije ve Finsku

10.09.2020 21:50 Česko letos kleslo na žebříčku kvality života meziročně o jednu příčku na 25. místo ze 163…

Problém totality nejsou jen zavřené hranice. Lidé se báli, připomíná…

24.08.2020 08:17 Jestli existuje něco, co přímo vystihuje totalitu, pak jsou to její snahy ovládnout všechny bez…

Ohňostrojnou Ódu na šťastný let předvedli pětinásobní vítězové přehlídky…

23.08.2020 05:23 Designéři Jaroslav Štolba a Jan Neděla z Flash Barrandov SFX nešetřili při sobotním galafinále…

Průkopník moderní architektury Loos má v rodném Brně památník

20.08.2020 21:25 Průkopník moderní architektury Adolf Loos má v rodném Brně nový památník. Dnešní slavnostní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama