Lidé se bouří proti Babišovi: Chceme, aby se vzdal funkce! Iniciativa plánuje za 100 dní nasbírat milion podpisů

Praha - Premiér Andrej Babiš měl čas, aby se ukázat jako opravdový demokrat. Tento čas ale promrhal, tvrdí skupina stojící za kampaní "Milion chvilek pro demokracii". Iniciativa proto chce, aby se Babiš vzdal své funkce - a za sto dní chce získat podpis milionu Čechů, kteří tento nápad podporují.

Přidejte svůj názor 216 komentářů

Prezident Miloš Zeman jmenoval Andreje Babiše premiérem

„My, níže podepsaní, pokládáme za nepřijatelné, aby 70 let po komunistickém puči a 29 let po sametové revoluci byl premiérem naší země trestně stíhaný člověk, vedený jako agent StB. Nebudeme dělat, že je to normální. Chceme, aby se Andrej Babiš vzdal funkce!“ uvádí se v prohlášení, které už podepsalo více než 6 tisíc lidí. Cílem je za sto dní nasbírat celý milion podpisů.

Akce navazuje na výzvu Chvilka pro Andreje. Její autoři uvádějí, že po 100 dnech od jejího zveřejnění se ukázalo těchto několik věcí. „Babiš nechce vést žádný dialog, Babiš nemyslel vážně své sliby o rozvíjení demokracie, Babišovo trestní stíhání je dobře odůvodněné, Babiš je oprávněně veden jako agent StB, Babiš ze sebe dál dělá oběť světového spiknutí,“ uvádí se na facebookové stránce iniciativy.

Právě kvůli těmto důvodům je podle signatářů výzvy nepřijatelné, aby takový člověk nadále stál v čele státu. „Chtěli jsme dát Babišovi šanci ukázat, zda své sliby o rozvíjení demokracie myslel vážně. Je na místě si přiznat, že svou šanci ukázat se jako opravdový demokrat Babiš promrhal. Jsme proto toho názoru, že přišel čas nejen monitorovat Babišovy kroky, apelovat na jeho 'slušnost a svědomí' a ukazovat rozpory mezi jeho sliby a realitou, ale také vyslovit nahlas to, co by vlastně mělo být samozřejmostí - je nepřijatelné, aby byl takový člověk premiérem demokratické země! Jsme přesvědčeni, že po chvilce pro Andreje přišel čas na Chvilku pro rezignaci,“ uvádí skupina.

Na webové stránce www.milionchvilek.cz proto byla zahájena kampaň „Milion chvilek pro demokracii". „Chceme za 100 dní získat milion podpisů pod 'Chvilku pro rezignaci'. I nadále budeme naplňovat základní účel našeho spolku, totiž 'podporovat a kultivovat demokratickou kulturu, občanskou angažovanost a veřejnou diskusi v České republice'. Budeme se i nadále zaměřovat zejména na Andreje Babiše, ale nebudeme se, stejně jako dosud, zaměřovat pouze na něho. Naším konečným cílem je totiž silná, zdravá a funkční demokracie jako taková. Andrej Babiš je jen jednou z jejích nemocí,“ tvrdí ti, kteří za výzvou stojí.

Spolek Milion Chvilek uvádí, že má asi deset členů, víc než sto dobrovolníků a stále se rozrůstá. "Nejsme navázáni na žádnou aktivistickou skupinu, politickou stranu, univerzitu či podnikatelské struktury," uvádí skupina. 

Vstupte do diskuze (216)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rudý Babiš? Šéf modrého ANO změnil barvu, posvítili si na něj

15.02.2019 16:35 Symbolem hnutí ANO je modrá barva, premiér Andrej Babiš ale teď oplývá komunistickou rudou. Kdyby…

Za hromadné vraždy poprava. Může být v Česku obnoven trest smrti?

13.02.2019 20:08 Aktualizováno Ačkoliv je často kritizován, dodnes je trest smrti možné uložit ve více než 50 zemích světa. I…

Kraus důrazně promluvil: To je cesta do pekel. Je to jako za komunismu

08.02.2019 21:58 Aktualizováno Celý svět se dnes snaží být přehnaně korektní, myslí si moderátor a bavič Jan Kraus. V úvodu své…

O List Jaromíra Soukupa není zájem? Místo podpisů k registraci sklízí…

08.02.2019 12:28 Jaromír Soukup sice oznámil, že založil politické hnuté List Jaromíra Soukupa, aby ale mohl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama