Zemane, Babiši, komunisti a náckové, tahle země není vaše. Jsme tady a nebudeme mlčet, vzkazuje Jan Hrušínský

Praha - Protestů proti zvolení komunistického poslance Zdeňka Ondráčka do čela sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) se zúčastnila i řada známých tváří. Jendou z nich je například herec a divadelník Jan Hrušínský.

Přidejte svůj názor 217 komentářů

Jan Hrušínský v Divadle Na Jezerce (foto: Ivan Kahun)
doporučujeme

„Praha, Brno, Pardubice, Hradec Králové, Plzeň, Liberec, Olomouc, Jihlava, České Budějovice, a další místa po celé zemi. Na fotografiích z 5. 3. 2018 není smyšlená pražská kavárna. Tohle je Česká republika. Členská země EU a NATO," pochvaloval si na facebooku herec a šéf Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.

Zemane, Babiši, Filipe, komunisti a náckové, tahle země není vaše. Miliony lidí vám nedovolí unést Česko na východ. Jsme tady a nebudeme mlčet,“ vzkázal známý herec. 

„'Babiše do koše' skandovalo dnes Václavské náměstí. Nerýmovalo se to sice tak jako s Jakešem, ale poslouchalo se to stejně hezky. Mám radost, že nás přišlo tolik, ocenil účast na facebooku šéf poslanců TOP 09 Mirosalv Kalousek.

Akce se zúčastnil také předseda Pirátů Ivan Bartoš. „Včera jsem jako občan Ivan Bartoš v čepici bez insignií podpořil pražskou verzi demo spolu s našimi přáteli. Občas se teda skandovalo i něco, s čím má moje rácio problem, no tak jsem si dal pauzu. Tak už to na demo bývá a jak jsem koukal kolem, má to tak skoro každej,“ přiznal.

I on ocenil, kolik lidí se protestu zúčastnilo. „Super kolik lidí (Ahoj Andreji, tady lidi) přišlo v dalších městech. Politika není jen vláda, sněmovna a senát. Politika je občanská společnost,“ uvedl na facebooku s tím, že v úterý už zase jako politik zamíří do Sněmovny projednávat téma nejen odvolání Ondráčka, ale i například důležitou novelu elektronické evidence tržeb.

Loading...
Vstupte do diskuze (217)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Většina Čechů je spokojených, naštvaných jen desetina, uvedl průzkum

18.04.2019 17:40 Více než dvě třetiny lidí v Česku jsou spokojené se svým životem, naopak nespokojená je necelá…

Počasí na Velikonoce? Sluníčko a teploty přes dvacet stupňů

18.04.2019 12:42 Velikonoce klepou na dveře a předpověď počasí ukazuje, že budou stát za to. Česko zasáhnou horké…

Zpěvák Hejma promluvil o uprchlících a brexitu. Pak vytáhnul Československo

17.04.2019 11:07 Aktualizováno Zpěvák Ondřej Hejma komentoval zásadní politický problém Velké Británie. Přirovnal ho k rozpadu…

Na údržbu katedrály svatého Víta padne 20 milionů ročně

16.04.2019 17:56 Do údržby a rekonstrukce katedrály svatého Víta včetně její ochrany před požáry investuje Kancelář…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama