MFF Karlovy Vary ztratil největšího sponzora. Generální partner ČEZ s ním ukončil spolupráci

Praha - Generální partner Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary (MFF), energetická společnost ČEZ, po 16 letech ukončil spolupráci s festivalem. ČTK dnes o tom informovalo vedení karlovarského festivalu.

Přidejte svůj názor 56 komentářů

52. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary
doporučujeme

Mezinárodní filmový festival (MFF) Karlovy Vary přišel o generálního partnera. Energetická společnost ČEZ se po 16 letech rozhodla ukončit s karlovarskou přehlídkou spolupráci s odůvodněním, že musí šetřit. Letošní 53. ročník, který se koná od 29. června do 7. července, výpadkem není ohrožen. Přípravy pokračují a podle prezidenta festivalu Jiřího Bartošky diváci ukončení spolupráce s ČEZ nepoznají. Organizátoři asi nestihnou najít nového generálního partnera, věří ale, že seženou další sponzory.

ČEZ dával v posledních letech karlovarskému festivalu téměř 20 milionů korun ročně, rozpočet akce se pohyboval kolem 135 milionů korun. "S ohledem na vývoj hospodářských výsledků není v našich možnostech, aby Skupina ČEZ byla v roce 2018 generálním partnerem MFF Karlovy Vary," oznámil dnes ČEZ.

Skupina ČEZ spolupracovala s MFF Karlovy Vary na pozici generálního partnera od roku 2002. Bartoška firmě poděkoval za letitou spolupráci. Konec partnerství ho ale mrzí, zvlášť když přišel nedlouho před začátkem letošního ročníku. "Ukončení smlouvy ze strany generálního partnera pouhé čtyři měsíce před začátkem 53. ročníku pro nás jako organizátory představuje komplikaci především z časového hlediska. Věříme však, že najdeme způsob, jak tuto situaci zvládnout," dodal.

Organizátoři festivalu čekali od loňského září, zda ČEZ potvrdí spolupráci na další rok, protože dosavadní smlouva mezi MFF a ČEZ platila do letoška. "Ale pořád nebyl schválen rozpočet ČEZ, tak se to oddalovalo a pořád jsme doufali. A dopadlo to tak, že koncem února nám oznámili, že spolupracovat nebudou," uvedl Bartoška v České televizi. Nechtěl spekulovat o tom, zda na ukončení spolupráce ze strany ČEZ mohlo mít vliv to, že někteří filmaři kritizovali prezidenta Miloše Zemana, který má blízko k řediteli ČEZ Danielu Benešovi.

Festivalu podle Bartošky po končení spolupráce ze strany ČEZ schází 15 milionů korun, které se bude snažit sehnat. Bude se mimo jiné snažit sehnat více partnerů. Generálního partnera, jehož pozice podle smlouvy obnáší pro festival 20 milionů korun, se jim ale vzhledem ke krátkému času zřejmě nepodaří najít.

ČEZ uvedl, že neutěšená situace na energetických trzích ho nutí k úsporným opatřením. "Právě úspory jsou jediným důvodem k ukončení spolupráce. V předchozích letech jsme již razantně snížili naše sponzorské aktivity a v tomto musíme pokračovat," konstatovala firma, která v uplynulých letech skončila se sponzoringem sportovních hal v Ostravě, Pardubicích a Plzni. Snížila také svoji podporu Českému olympijskému týmu, atletům a omezila desítky menších aktivit, uvedl mluvčí ČEZ Ladislav Kříž.

Loading...
Vstupte do diskuze (56)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ztracený pes se vrátí domů k majiteli díky aplikaci

21.03.2020 12:30 Nová aplikace pomůže majitelům i nálezcům sdílet informace o ztracených a nalezených psech a…

Na Olomoucku hoří dřevozpracující provoz, škoda v milionech

21.03.2020 08:48 Aktualizováno Škodu za více než osm milionů korun způsobil noční požár provozu na zpracování dřeva v obci…

Poplašná zpráva? Policie se zabývá nahrávkou z internetu o zákazu…

21.03.2020 08:14 Aktualizováno Policie se zabývá zvukovou nahrávkou ze sociálních sítí, podle níž má být v Česku v noci na pondělí…

Počet nakažených lidí koronavirem v Česku dnes stoupl na 833

20.03.2020 19:27 Potvrzených případů nákazy novým typem koronaviru v Česku přibylo na 833, během dneška se počet…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama