Známý herec promluvil: Zeman? O starých nemocných lidech se nemluví. Vadí mi česká malost

Praha - Herec Bohumil Klepl přiznává, že mu vadí česká malost. Obdivuje prý naopak mladé lidi, kteří se nebojí ozvat a vyjít do ulic. Slova chvály ale rozhodně nemá pro českého prezidenta Miloše Zemana.

Přidejte svůj názor 356 komentářů

Klepl, Bohumil

„Asi se tvářím, jako když jsem Ježíš Kristus nebo ten vyvolený, což nejsem. Jsem jeden z miliard občanů této zeměkoule. A tím, že dost cestuju a zcestoval jsem prakticky všechno, je mi s prominutím špatně z české malosti. Z české zvláštní malosti, která se tady rozpíná a rozkřikuje. A nevím, co mají lidé strach, že se ještě stane,“ uvedl Klepl v pořadu Českého rozhlasu Osobnosti Plus.

Poukazuje na to, že když člověk pojede tisíc kilometrů dál, pochopí, co se děje skutečně špatně. „A z toho mám někdy běsy. Ale ne ty, že bych to měl všechno zachraňovat. Jenom si říkám, že je to fakt všechno zbytečné. A strašně obdivuji a jsem rád – a to neříkám jako frázi, když vidím mladé lidi, kteří jdou do ulic a začnou tam něco provádět a říkat něco nahlas. My jsme také chodili, ale já už teď na to nemám,“ uvedl k nedávným demonstracím. 

Herec arménského původu narozený v Rusku také vysvětlil svůj vztah k aktuálnímu politickému dění. K politikům a činitelům podle svých slov přistupuje vždy jako herec. „V televizi si pokaždé vypínám zvuk a sleduji jenom jejich mimiku. Často tím odhalíte daleko víc, než vatu, kterou tam pán nebo paní říká. A hodně vám to o nich řekne,“ popisuje Klepl.

Přiznal také, že ho fascinuje především ředitel televize Barrandov Jaromír Soukup. „Tam se něco stalo. Něco psychiatrického. Způsob jeho donkichotství v tom rybníčku deseti milionu lidí mně připadá, jako „kterak kašpárek peklo polepšil“. U našeho pana prezidenta si říkám: buď džentlmen, Bobe, o starých, nemocných lidech se nemluví,“ říká Klepl.

Klepl, který měl arménskou matku a otce českého diplomata v Moskvě, prožil část života v Moskvě. Dodnes mluví plynně rusky, dokonce ho v rukou držel Leonid Iljič Brežněv. A přestože má na dětství příjemné vzpomínky, vrátit by se tam nechtěl. „Mám plné zuby té jejich široké duše. Široké duše, velkých gest, velkých plánů, velkého fanatismu, velkého dogmatismu a velké fašizující urputnosti,“ přiznává.

Dodává, že díky tomu ale rozumím ruské nátuře. „Putin, to je neobvyklé zvíře. To, co dělá, nemůže dělat každý. Je člověkem, který má v sobě nějaký shakespearovský dar v něčem, co málokdo z nás má," tvrdí. Okomentoval také Putinovu zkamenělou mimiku. „Podívejte se na Žirinovskeho, to je ukřičený blázen. Putin, ten nehne ani brvou,“ dodal Klepl.

Vstupte do diskuze (356)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bára Štěpánová: Češi si nechají sebrat svobodu za tisícovku měsíčně navíc.…

16.01.2019 12:28 V předvečer 50. výročí upálení Jana Palacha v pořadu Interview na ČT24 vystoupila herečka Bára…

Co to kecáte? Luděk Sobota promluvil o nadávkách, které si vyslechl kvůli…

15.01.2019 22:21 Aktualizováno Herec a komik Luděk Sobota před pár lety převzal z rukou prezidenta Miloše Zemana státní…

Výročí cesty za svobodou: 30 let od Palachova týdne

15.01.2019 20:33 Dnešek je třicetiletým výročím začátku Palachova týdne nebo-li Palachiády. Bylo to období, kdy lidé…

Neznáte ho? Hledá se skaut z pohřbu Jana Palacha. Zjišťovali jsme víc

15.01.2019 14:45 Českou mediální scénou a sociálními sítěmi začíná kolovat černobílá fotografie malého chlapce na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama