Ostrá dohra Jílkové: Dolejš po příchodu domů začal psát. A pak se ozval rozzuřený divák

Praha – V posledním dílu pořad České televize Máte slovo, který moderuje Michaela Jílková, se strhla ostrá hádka kvůli Rusku a tomu, zda se svět dostává do éry nové studené války. Jednám z diskutujících byl také komunistický poslanec Jiří Dolejš, který se k debatě po příchodu domů vyjádřil i na sociálních sítích.

Přidejte svůj názor 35 komentářů

Máte slovo s M. Jílkovou

V pořadu vystoupili například poradce premiéra v demisi a exministr zahraničí a vnitra Cyril Svoboda, komentátor Českého rozhlasu a rusista Libor Dvořák, bývalý velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta či poslanec Jiří Dolejš (KSČM).

Debata byla vyhrocená a právě poslední jmenovaný měl ještě potřebu se k některým věcem na facebooku vrátit. „Aktuální Máte slovo podle mě potvrdilo, jak zavádějící může být vyvolávat konflikt proruských a protiruských emocí, když jde o hledání cesty o mír a stabilitu,“ tvrdí Dolejš.

Poměrně ostré příspěvky se objevily také na facebookových stránkách pořadu. Kromě toho, že se tu lidé dál bavili o tom, zda zuří studená válka, se ale objevila také kritika na účet Jílkové.

„Opět moderátorkou naprosto nezvládnuté a stále ji nikdo nevymění!!! O racionální názory a argumenty není zájem. Nikoho, kdo chce říci názor, který se nelíbí moderátorce nenechá domluvit ani pár prvních slov. Pak to vede k tomu, že jsou pozvaní hosté chováním moderátorky iritovaní, vystupují emotivně, debata je díky moderátorce vzrušená, útočí na nízké pudy diváků. Ještěže mluvil dost rozumně i Cyril Svoboda, který v minulosti také uvěřil zpravodajským službám a nyní přiznal, že i když se jednalo o nepodložené a nepravdivé informace, tak je neměl šanci nijak prověřit,“ postěžoval si jeden z diváků.

Tento divák si také stěžoval na chování některých lidí ve studiu. „Opět byl v pořadu člověk, který tam na jiné téma v přímém přenosu nazval prezidenta a premiéra darebáky!!! A paní Jílková namísto, aby ho napomenula za trestný čin urážky (dokonce v masmédiích), tak to zbagatelizovala jako názor!!!“ zlobí se diskutující, že ani za toto podle něj hrubé, jednostranné a neobjektivní chování Jílkovou nikdo nevyměnil.

„Člověk, který takto podněcuje nenávist a chová se v TV protiprávně se objevuje v pořadech znovu a opět v nich aktivně vystupuje!!! Tento pořad je zářnou ukázkou neobjektivnosti ČT,“ dodal.

Vstupte do diskuze (35)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Strašně to smrdí. Do kauzy Babiše mladšího se vložil psychiatr, jeho slova…

19.11.2018 10:22 Andrej Babiš mladší je vážně nemocný, trpí schizofrenií. To tvrdí jeho otec Andrej Babiš i jeho…

Je to děsivé, bojím se jich. Petra Paroubková promluvila o svém muži a…

19.11.2018 09:22 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš vystoupil v televizi Nova poté, co stanice odvysílala vyjádření jeho…

Tento muž vyhodil kytice od Babiše a Zemana do koše. Co si to dovoluje? Ať…

17.11.2018 21:59 Aktualizováno Pochvalné i kritické komentáře vyvolal čin lidí, kteří hodili do koše kytky, které na Národní třídu…

Sledovali jsme ŽIVĚ: 17. listopad se nesl v duchu demonstrací proti…

17.11.2018 19:23 Aktualizováno Česká republika si dnes státním svátkem připomíná události, k nimž došlo 17. listopadu v letech…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama