Ovčáček se zase pohádal s novináři: Jste bavič twitterové žumpy. To je smutné

Praha - Mluvčí prezidenta Miloše Zemana se opět na sociálních sítích zapojil do ostré slovní výměny s novináři. Tentokrát je důvodem vydání údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina.

Přidejte svůj názor 22 komentářů

Prezidentské volby 2018: Jiří Ovčáček
doporučujeme

Ovčáček se na twitteru zaradoval kvůli zprávě týdeníku Respekt. Ten patří do vydavatelství Economia, jehož vlastníkem je od roku 2006 Zdeněk Bakala, a tak je často terčem kritiky ze strany Hradu. Tentokrát je tomu ale jinak. „Respekt potvrdil, že vydání Nikulina je přímý útok na prezidenta USA D. Trumpa v rámci honu na čarodějnice s názvem 'ruské ovlivňování'," napsal s odkazem na kauzu údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina.

Jeho slov se chytil i známý novinář Jindřich Šídlo. „A proto je logické, že Mynář jménem prezidenta lobboval za vydání Nikulina do Ruska. Já bych to už radši nerozmazával,“ uvedl. Pak se přidal i další novinář – Vojtěch Gibiš. „A proto je logické, že Bílý dům za vydání poděkoval nebývale vřele, nad rámec obvyklého diplomatického prohlášení...“ podpořil svého kolegu novináře.

Podle Ovčáčka to ale není pravda. „Povídali, že mu hráli. Žádné vřelé poděkování se nekonalo. D. Trump neřekl jediné slovo. Naopak, tvrdě kritizuje min. spravedlnosti a FBI,“ zdůraznil mluvčí prezidenta Miloše Zemana.

Šídlo v té souvislosti připomněl, že asi právě z toho důvodu nakonec nedošlo k návštěvě prezidenta Zemana v Bílém domě. „Aha, tak proto byla odložena ta prezidentova návštěva ve WH. Měla být přece v dubnu. 2017.“ připomněl.

„Na Vás mne Jindřichu fascinuje to, jak si systematicky ničíte své jméno. Skončit jako bavič twitterové žumpy... Smutné,“ vysmál se mu hradní mluvčí.

Loading...
Vstupte do diskuze (22)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zahrada Čech 2019 probíhá v Litoměřicích. Co vás potěší?

15.09.2019 09:51 V Litoměřicích v pátek odstartoval začal tradiční podzimní veletrh Zahrada Čech. Největší prodejní…

Ruské sankce kvůli soše? Za trest by si mohli odvézt Zemana i s jeho…

13.09.2019 17:56 Aktualizováno Sochu sovětského maršála Ivana Koněva z mizí z Prahy 6, nahradí ji nový památník osvobození…

Reportéři ČT vyjeli na Čapí hnízdo: Pražáci zas*aný, zloději. Máme rádi…

12.09.2019 22:43 Aktualizováno Novináři České televize se vydali na Čapí hnízdo, kde točili reportáž. V ní se mimo jiné ptali lidí…

Dusno kvůli České televizi: Důkaz o manipulaci? Voliči nebudou nadšení, až…

09.09.2019 18:54 Aktualizováno Bývalý radní pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek tvrdí, že Česká televize ovlivňuje…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama