Msta za brutálně zmláceného číšníka? Přátelé napadaného muže se chystají do Nizozemí

Praha - Jak se zdá, případ číšníka Miroslava, kterého v Praze napadla a brutálně zbila skupinka mužů z Nizozemska, bude mít vážnou dohru. Nizozemská média informují, že skupina přátel napadeného muže se chystá do Nizozemí, aby tam na vlastní pěst provedla vyšetřování.

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Nizozemci, kteří v centru Prahy napadli číšníka

Skupinu sedmi Nizozemců ve věku 24 až 32 let zadržela česká policie na pražském letišti kvůli podezření, že v restauraci v centru Prahy napadli číšníka, který je upozornil, že nesmějí konzumovat donesený alkohol.

Třem Nizozemcům obviněným z výtržnictví pražský soud uložil osmiměsíční podmínky a vyhostil je na pět let ze země. Dva muži, které policie považuje za hlavní pachatele, skončili ve vazbě. Zbývající dva Nizozemci, které policie neobvinila, se obratem vrátili domů.

Tento verdikt ale blízké a přátele Miroslava zřejmě příliš neuspokojil. Nizozemský server nltimes.nl informuje o tom, že příští týden do Nizozemska odletí Miroslavovi přátelé, aby provedli své „vlastní vyšetřování" pachatelů. Informoval o tom mluvčí rodiny číšníka.

Co přesně by měli vyšetřovat, ale není jasné. „Uděláme teď akci pro Miroslava. On přesně ví, co děláme,“ prozradil agentuře ANP jeden z jeho přátel.

Server připomíná, že číšník po napadené skončil ve vážném stavu v nemocnici. Podle mluvčího rodiny utrpěl krvácení do mozku a na třech místech měl zlomenou čelist. „Možná bude mít trvalé zdravotní následky," řekl mluvčí rodiny nizozemským médiím. „Byl téměř mrtvý kvůli úderům do hlavy, byl velmi blízko smrti. Je štěstí, že vůbec přežil štěstí. Ale není na tom nejlépe,“ řekl mluvčí Miroslavovy rodiny nizozemské agentuře ANP.

Vstupte do diskuze (18)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rudý Babiš? Šéf modrého ANO změnil barvu, posvítili si na něj

15.02.2019 16:35 Symbolem hnutí ANO je modrá barva, premiér Andrej Babiš ale teď oplývá komunistickou rudou. Kdyby…

Za hromadné vraždy poprava. Může být v Česku obnoven trest smrti?

13.02.2019 20:08 Aktualizováno Ačkoliv je často kritizován, dodnes je trest smrti možné uložit ve více než 50 zemích světa. I…

Kraus důrazně promluvil: To je cesta do pekel. Je to jako za komunismu

08.02.2019 21:58 Aktualizováno Celý svět se dnes snaží být přehnaně korektní, myslí si moderátor a bavič Jan Kraus. V úvodu své…

O List Jaromíra Soukupa není zájem? Místo podpisů k registraci sklízí…

08.02.2019 12:28 Jaromír Soukup sice oznámil, že založil politické hnuté List Jaromíra Soukupa, aby ale mohl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama