Lidé jsou lační a nenažraní. Taková civilizace tu nemůže být donekonečna. Herečka spustila pořádnou kanonádu

Praha - Herečka a dabérka Taťjana Medvecká varuje, že lidé se k naší planetě nechovají správně. Sama přiznává, že nechápe, jak je možné, že svět ještě pořád šlape. Upozorňuje na to, že naše civilizace jednou skončí. A možná to nebude tak dlouho trvat.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

„Já se strašně bojím, že vůbec slovo vize z politiky mizí. To je podle mě to, co se odehrává nejen u nás, ale celkově ve světě. To je totální vyprázdněnost idejí. Já ani nechápu, jak je možné, že to ještě pořád šlape,“ podivuje se v rozhovoru pro Český rozhlas Plus herečka a dabérka Taťjana Medvecká.

„A protože jsem trošičku založená, že lidi by neměli být tak strašně lační a tak strašně nenažraní v tom, jak hrozně všechno chtějí, mám prostě fakt obavu o to, že to tady může skončit. A nemusí to ani moc dlouho trvat,“ varuje držitelka dvou Cen Thálie a Českého lva.

Poukazuje především na ekologické problémy. „Civilizace, která po sobě zanechává takovou míru odpadků, je tak rozežraná, tady nemůže být přece donekonečna. Vždyť jen stačí sledovat, že pluje v Tichém oceánu ostrov, který má rozměr Francie nebo půlky Evropy, z plastů,“ posteskla si herečka s tím, že kvůli němu například umírají ryby.

„Je to hrozné. A ta strašidelná masáž lidí! Já úplně nenávidím, když se mi na tabletu zobrazí nějaká módní značka, protože vždycky, když si tam něco koupíte, tak vám tam dají tu kartičku a vy tam dáte e-mail, tím pádem už vás mají zaháčkovanou,“ uvedla s tím, že ona sama už teď nikde e-maily nedává. „Byla jsem blbá, když jsem začínala. Víte co? Že musíte jenom umřít, a opravdu nemusíte mít pokaždé jinou blůzičku,“ vzkazuje lidem.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak se za posledních 30 let změnily naše stravovací návyky?

15.12.2019 11:55 Český jídelníček se v průběhu třiceti let proměnil. Češi si oblíbili zeleninu, ovoce, obiloviny a…

Kupujete vánoční dárky na poslední chvíli? Poradíme, kde se sehnat i na…

13.12.2019 12:11 Mnoho z nás si nechává nákupy dárků na poslední chvíli. Někdo preferuje nakupovaní v kamenných…

Vánoce jsou za rohem, na co si dát pozor při nakupování dárků?

07.12.2019 12:00 Vánoce jsou odjakživa spojeny s dárky. Nákupní centra jsou plné lidí, kteří nakupují množství…

Brněnská hvězdárna dnes přivítala čtyřmiliontého návštěvníka. Druháček…

03.12.2019 18:31 Brněnskou hvězdárnu a planetárium navštívilo za posledních šedesát let čtyři miliony lidí. Vedení…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama