Výhrůžky smrtí od Zemanových lidí, nechutné vzkazy manželce. Aktivista, kterému chtěl dát Foldyna jazyk, promluvil

Praha - Aktivista Martin Uhlíř, který se proslavil šarvátkou s místopředsedou ČSSD Jaroslavem Foldynou na akci motorkářské skupiny Noční vlci, prozradil, že jeho žena dostává výhružné zprávy. Důvodem je prý právě jeho aktivismus.

Přidejte svůj názor 96 komentářů

Facebook, sociální sítě

„Další level. A to by mohlo stačit. Má žena dnes dostala výhrůžnou zprávu, poprvé ve svém životě. Kvůli tomu co dělám. Od jiné ženy, alespoň dle FB. Prý by udělala nejlépe, kdyby s "tím svým kreténem odjela někam hodně daleko" a že se má připravit na problémy u sebe práci, protože napíše jejímu zaměstnavateli. Bla bla, bu bu bu,“ postěžoval si Uhlíř.

On sám je na to prý zvyklý. „Už asi 8 let mi chodí podobné zprávy. Jedna výhrůžka smrtí mi přišla i od člověka z blízkého okolí prezidenta Zemana. Dnešní situace je jiná v tom, že ti lidé poprvé píší a vyhrožují někomu z rodiny. Martina to bere sportovně,“ prozradil.

Pro ty, kteří podobné zprávy posílají, má aktivista vzkaz. „Všem těm chudákům vzkazujeme, že se budou muset smířit s tím, že nikam nepojedeme. Protože jsme tady doma, máme zde své přátele a máme to tu rádi,“ dodal na facebooku.

S lidmi s odlišnými postoji prý problém nemá. „Já jejich názory respektuji do té doby, než začnou někomu vyhrožovat. Třeba mé manželce,“ vysvětluje. Navíc prý nejde o nic zvláštního. „Předpokládám, že tohle se děje minimálně desítkám dalších přátel z řad aktivistů, jenom v Praze,“ domnívá se. „Holt atmosféra ve společnosti přituhuje,“ posteskl si Uhlíř.

Poslanec a místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna se střetl s aktivistou Martinem Uhlířem na Olšanských hřbitovech při pietní akci nacionalistického ruského uskupení Noční vlci. Politik řek, že mu „chtěl dát jazyk, protože si myslel, že je gay“. Za svoje chování čelil Foldyna kritice nejen ve vlastní straně, ale také napříč politickým spektrem.

Vstupte do diskuze (96)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tento muž vyhodil kytice od Babiše a Zemana do koše. Co si to dovoluje? Ať…

17.11.2018 21:59 Aktualizováno Pochvalné i kritické komentáře vyvolal čin lidí, kteří hodili do koše kytky, které na Národní třídu…

Sledovali jsme ŽIVĚ: 17. listopad se nesl v duchu demonstrací proti…

17.11.2018 19:23 Aktualizováno Česká republika si dnes státním svátkem připomíná události, k nimž došlo 17. listopadu v letech…

OBRAZEM: "Odstup, satane". Tisíce lidí prošly centrem Prahy, žádaly…

17.11.2018 19:13 V Praze se dnes demonstrovalo proti premiéru Andreji Babišovi. Centrem Prahy prošel průvod tisíců…

Lucie Bílá se distancuje od Babiše: Na poslední chvíli kvůli němu odmítla…

17.11.2018 18:54 Aktualizováno Hospodářská komora ve čtvrtek večer ocenila Řádem Vavřínů hned 14 podnikatelů, špičkových odborníků…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama