Záchrana chlapce z balkonu byla podvod? Na sociálních sítích se objevila nová videa. Nechutné divadlo, zní z Česka

Praha – Záběry, na kterých mladý Malijec bez dokladů Mamoudou Gassama, zachraňuje dítě visící z balkonu ve čtvrtém patře domu v Paříži, obletěly celý svět. Francouzský prezident Emmanuel Macron mu za to slíbil, že získá francouzské občanství. Na internetu se ale objevila další videa celého incidentu, která podle mnohých dokazují, že celá záchrana byla jen sehraná.

Přidejte svůj názor 61 komentářů

Paříž, ilustrační foto
doporučujeme

Zhruba čtyřletého dítěte, které v sobotu kolem osmé hodiny večer viselo z balkonu, si všimli kolemjdoucí. Malijec pak v několika sekundách vyšplhal po stěně budovy a dítěti zachránil život. Vše natočili ohromení přihlížející a záběry Gassamova spontánního odvážného kousku se dočkaly milionů zhlédnutí na sociálních sítích. Hrdina si na internetu vysloužil přezdívku komiksového hrdiny Spidermana.

Jenže někteří prostě nevěří, že je mladý migrant hrdina. Francouzi i Češi na sociálních sítích spekulují, že vše vylo nahrané. Údajně to dokládají i záběry pořízené z jiných úhlů, než ty, které se objevily v médiích ihned po činu.

Do spekulací se pustil například někdejší český ministr vnitra Martin Pecina. „Tak toto je skutečný průšvih. Nějaký nepřejícný Francouz natočil to video z jiného úhlu, ze kterého je jasně vidět, jaké nechutné divadlo kluci z Afriky připravili. Dnes jsem si poslechl, že tento podvodníček dostane francouzské občanství do tří měsíců. Jen tak dál kluci. Málo jich tam takových máte....“ komentoval vše na sociálních sítích s odkazem na video zveřejněné mužem z Francie.

Narážel na to, že Gassama už má v rukou dokument, který legalizuje jeho pobyt ve Francii. Jedná se o první krok v procesu získání francouzského občanství.

Podle dalšího diskutujícího podvod odhalují i záběry zveřejněné ČT. „Z podvodu usvědčuje ty dva africké tajtrdlíky záběr samotné ČT 24!! Všimněte si, ve chvíli, kdy se blíží "zachránce", drží "soused", mohutný chlap, dítě oběma rukama! - ale nezachrání ho. O pár vteřin ten "Spiderman" přehazuje dítě na balkon jednou rukou - bez problému. Spektákl na druhou. To může sežrat jen ten pitomec Macron a nebo redakce ČT 24, tvrdí uživatel Pavel Černocký.

Také server BBC upozornil, že pozornost se zaměřila na mužë ze čtvrtého patra, který byl na balkonu v blízkosti visícího chlapce a vypadal, že mohl pomoci dříve. Muž pro deník Le Parisien sdělil, že sice držel chlapce za ruku, ale vytáhnout ho nemohl, jelikož mu v tom bránila přepážka mezi balkony. 

Otec dítěte byl krátce po dramatických událostech zadržen kvůli tomu, že nechal potomka bez dozoru. V září předstoupí před soud. Matka nebyla v době incidentu v Paříži. Podle televize BFM chlapec žil s matkou a babičkou ve francouzském zámořském Réunionu a za otcem, který pracuje v Paříži, přijel třemi týdny. Pár má ještě jedno dítě a matka s ním měla přijet do Francie v červnu. Podle domovníka otec bydlí v šestém patře činžáku; když byl chlapec zachráněn, měl za sebou údajně už pád o dvě patra níže.

Loading...
Vstupte do diskuze (61)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Paličatý beran zastavil vlak u Šternberka, nakonec potrkal majitele

18.10.2019 10:38 Paličatý beran na útěku zastavil u Šternberka na Olomoucku vlak. Zvíře stálo na kolejích a nechtělo…

Chcete se mít v důchodu dobře? Studie ukázala, kam se musíte odstěhovat

13.10.2019 22:10 Aktualizováno Myslíte si, že vás čeká po odchodu do důchodu v Česku nejistá budoucnost? Stále rozšířenějším…

Dusno kvůli Xaveru Veselému: Videa pro Hrad? Hrušínský i Wollner to…

09.10.2019 19:55 Internetová televize XTV, kde působí moderátor Luboš Xaver Veselý, uzavřela s Pražským hradem…

Jaký bude premiér Jaromír Soukup? Zanedlouho se to dozvíte, vzkázal…

06.10.2019 18:04 Aktualizováno Jaromír Soukup, majitel TV Barrandov, přichází s novým projektem. Chce zaujmout diváky novým…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama