ČT je pod politickým tlakem? Dvořák prozradil, co se děje a na koho podává žalobu

Praha - Generální ředitel České televize Petr Dvořák přijal pozvání moderátora DVTV Martina Veselovského. Řeč byla nejen o žalobě na generálního ředitele Barrandova Jaromíra Soukupa. Kromě toho Dvořák promluvil i o tlaku, kteří politici na ČT vyvíjejí.

Přidejte svůj názor 180 komentářů

Petr Dvořák, generální ředitel České televize pro EuroZprávy.cz

Hned první dotaz moderátora Martina Veselovského směřoval na šéfa soukromé televize Barrandov Jaromíra Soukupa. Dvořák potvrdil starší informaci o tom, že ČT podává na Soukupa žalobu. Prý ale nezačíná „válka televizí“.

„Jen si myslím, že když někdo podle našeho názoru porušuje mediální legislativu, je správné na to upozornit,“ vysvětloval. Žaloba by se neměla týkat urážlivých slov, která šéf Barrandova pronesl na účet Dvořáka, ale výroky týkající se ČT jako instituce.

Následně Veselovský připomněl výstup premiéra Andreje Babiše, který novinářce z Reportérů ČT vynadal, že její instituce je „jedna zkorumpovaná pakáž“. V tomto případě prý ale ČT žalobu podávat nebude, i když jsou takové výroky přes čáru. Dvořák upozornil, že je třeba rozlišovat. Babiš jako politik dostal mandát od veřejnosti má přece jenom jiné postavení.

Zdůraznil, že Soukup je jako ředitel soukromé televize v podstatě konkurent ČT, což na jeho slova klade naopak přísnější měřítka. „Doba je drsná, měli bychom si na to zvykat,“ postesk si šéf ČT. Připomněl také, že Babiš se za své prohlášení přímo ve vysílání ČT omluvil.

Dvořák také ocenil práci svých podřízených,reportéři jsou podle něj dostatečně zkušení, aby útokům na Českou televizi dokázali čelit. Mnohem víc se podle svých slov bojí kroků, které by mohla dělat Poslanecká sněmovna, aby ČT omezila.

Dodává, že nechodí cíleně za politiky, aby se jich ptal, jak se jim líbí zpravodajství a publicistika ČT, ale myslí si, že je lepší, když s ním politici mluví. Podle něj jsou to oni, kdo ve finále určuje, jakým způsobem se bude instituce vyvíjet.

„Když se sejdu s premiérem Babišem a on mi začne říkat, co se mu nelíbí, tak to si mám zacpat uši?“ ptal se Dvořák. Řeč přišla i na to, že prezident Zeman apeloval na poslance, aby neschválili výroční zprávu ČT. Dvořák přiznává, že to sice jsou politické tlaky, ovšem ne tak zásadní

Vstupte do diskuze (180)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Únosce" Protopopov: O Babiše mladšího jsem se staral jako o bratra. On…

15.11.2018 10:07 Aktualizováno Ještě před pár dny byl Petr Protopopov naprosto neznámou osobou. Pak ale syn premiéra Andreje…

Istanbulská dohoda: Dobrý úmysl opět dláždí cestu do pekla

15.11.2018 08:00 Komentář Petra Šulky – Celým jménem je to Úmluva Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči…

Syn Karla Svobody se pustil do Babiše: Na tiskové konferenci o zdraví…

14.11.2018 22:08 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš včera veřejně promluvil o duševním zdraví svého syna Andreje mladšího i dcery…

Češi zasadili Babišovi ránu. Většina věří, že brání svým dětem vypovídat

14.11.2018 19:40 Většina Čechů věří, že premiér Andrej Babiš (ANO) se snaží, aby jeho blízcí nevypovídali v kauze…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama