Co Zeman oznámí světu? Ve hře je i Ovčáčkova svatba s dcerou prezidenta

Praha - Prezident Zeman na dnešní odpoledne svolal tiskovou konferenci. Téma brífinku zveřejněno nebylo, jisté ale už teď je, že novináři nebudou moci hlavě státu položit žádné otázky. A to přirozeně rozvířilo spekulace, co by hlava státu mohla mít na srdci.

Miloš Zeman
doporučujeme

Sociální sítě se už od včerejška hemží spekulacemi o tom, co chce Zeman národu sdělit. Hradní mluvčí Ovčáček naznačil, že tisková konference se bude týkat radostného tématu, a tak se bookmakeři při sestavování aktuální nabídky zaměřili zejména na záležitosti, které by Miloši Zemanovi mohly dělat radost.

Podle sázkařů je tak možné, že Zeman oznámí, že se pojede se podívat na fotbal do Ruska (50:1), nebo že prozradí své plány na letní dovolenou (6:1). Pochlubit by se prý ale také mohl tím, že přivítá v Praze Donalda Trumpa (150:1) nebo Kim Čong-una (500:1). Vítězoslavně by se podle bookmakerů mohl pochlubit, že nalezl článek Ferdinanda Peroutky Hitler je gentleman (5:1).

„Na začátku roku 2017 jsme přijímali sázky na to, zda Zeman svého věrného druha Jiřího Ovčáčka neadoptuje. V jednom otevřeném rozhovoru se na to vybraný divák i ptal a vrchního velitele k tomu vybízel. Třeba se to prezidentovi rozleželo a svůj vztah s Ovčáčkem skutečně posune ještě o další level výš,“ říká Miloš Novotný, vedoucí bookmaker Fortuny. Na stole je tak prý i možné oznámení zásnub Zemanovy dcery Kateřiny s hradním mluvčím Jiřím Ovčáčkem (2500:1).

V rámci zahraniční politiky by taktéž Zeman mohl vzít na milost kandidáta na ministra zahraničí Pocheho (8:1). Historie zároveň ukázala, že amnestie a abolice, jakkoliv jsou nečekané a těžko uvěřitelné, mohou přijít kdykoliv. Na stole tak může být třeba milost pro Davida Ratha (200:1).

Lidé na sociálních sítích nejčastěji zmiňovali, že by Zeman mohl oznámit svůj okamžitý odchod z funkce kvůli zdravotním důvodům. Na tuto možnost myslí i sázkaři, podle kterých je to jedna z pravděpodobnějších variant a tak na ni vypsali kurz 1:20. Abdikaci by prý mohl oznámit také z rodinných důvodů (narození potomka), zde je kurz dokonce 1:15.

Tiskovka by se mohla točit také kolem hradního kancléře Vratislava Mynáře a jeho konci ve funkci (1:50), Nejpravděpodobnější však podle sázkařů je, že oznámí uzavření dohody o stavbě nového jaderného bloku z peněz ČEZ (1:3). Před očekávanou tiskovkou se totiž Zeman sejde na Pražském hradě na společném jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a generálním ředitelem energetické společnosti ČEZ Danielem Benešem.

Naopak nejméně pravděpodobné je, že šéf Hradu oznámí založení neziskové organizace společně s šéfem poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavem Kalouskem (1:5000).

Jasno bude už dnes odpoledne, tisková konference se má konat v 16:30.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

BRNO 360: Premiéra pořadu o nejkrásnějším městě

29.09.2020 11:59 Zurčící potůčky, ranní mlha, rozbřesk slunce, peřeje a zátočiny řek… To není začátek dokumentu o…

Ve městech chybí prostory pro karanténu lidí bez domova

26.09.2020 15:45 Ve městech chybí vyčleněné prostory, kde by mohli karanténu strávit lidé bez přístřeší. Upozornila…

V kvalitě života je Česko na 25. místě. Nejlépe se žije ve Finsku

10.09.2020 21:50 Česko letos kleslo na žebříčku kvality života meziročně o jednu příčku na 25. místo ze 163…

Problém totality nejsou jen zavřené hranice. Lidé se báli, připomíná…

24.08.2020 08:17 Jestli existuje něco, co přímo vystihuje totalitu, pak jsou to její snahy ovládnout všechny bez…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama